cyklista

Nevíte, jak bych měl přesvědčit mámu o koupi nového mobilu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám mamku přesvědčit, aby mi koupila nový mobil. Můj původní mobil Sony Xperia J mi vypadl při běhu a uplně se mu roztříštil diplej. Proto jsem dostal sestřin starý mobil Sony Xperia Tipo, který již v té době měl určité mouchy. Např.: Všechny kontakty co byly uložené tak se smazaly a nové nejdou přidávat. Zkoušel jsem i importovaní kontaktů z karty SIM. To také nefungovalo. Dále se neustále seká a je velice nespolehlivý. Už několikrát jsem mámu požadal o mobil Microsoft Lumia 535, který stojí cca. 2500 Kč. Prosím poraďte mi. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Já ti nevím…
Dvaapůl tisíce za hračku (mobil na mobilování – volání a SMS, lze koupit už za cca osminu dané sumy) může být pro někoho drobný výdaj, pro jiného velký peníz – netuším, jak na tom finančně jste…
___
Každopádně – pokud po někom něco chceš, je nejlépe nabídnout ´protislužbu´ – nakolik se podílíš na domácích pracech? Jaký máš prospěch?
A výborné je, pokud by sis dokázal i něco ´přivydělat´ – sběr surovin, drobné úsluhy sousedům, můžeš třeba sbírat a sušit bylinky (např. http://www.le­ros.cz/obecne-informace-o-spolecnosti/vykup-bylin )…
😉

Další odpovědi
anonym

Myslím,že k životu ti postačí kidně mobi za pár šupů z bazaru.
Uvědom si,že mamka musí makat,aby tě ho mohla koupit.
Nebo ti pošlu mojí starou nokii starou 10let.

ReHu

Ještě bych ti nějakou dobu nechala ten, vo máš
Třeba se tak naučíš, že máš dávat větší pozor, aby ti příště při běhu nevypadl.
Třeba by šlo uo lépe zajistit.

Jinak souhlasím s gecco a Jugar.

anonym

Ale napsal jsi to hezky.