misus

nevíte co znamená toto: "

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

a kde si to videla?
je to html entita (zkratka) pro uvozovky

coz pouzije tvurce internetovych stranek – jelikoz co system (windows, mac, linux), to jiny druh kodovani… tak napr. aby mel programator jistotu, ze uvozovky budou opravdu uvozovky, pouzije &quot

Zdroj: http://www.jak­psatweb.cz/html/en­tity-vsechny.html

Další odpovědi
barnajka

Můžu hádat? Nejspíš jsi z některých zahraničních stránek kopírovala text písničky, na stránce se ten text zobrazoval normálně, ale po vložení do Wordu ti tam naskákaly tyhle nesmysly. Že to bylo nějak takhle? :))
Mě se to stává často – a důvod už ti vlastně vysvětlil Lukáš.
To " opravdu označuje uvozovky (je to z anglického quote, quotation = citát, citovat).
Když kopíruješ nějaký text ze zahraničního webu, tuhle neplechu ti to pak nadělá snadno. Problém je v tom, že my Češi používáme pro citaci dvojitý uvozovky („…“),
zatímco
anglicky hovořící země uvozovky jednoduchý (‚…‘). Tahle jednoduchá uvozovka vypadá stejně jako apostrof, a taky se stejně jako apostrof píše.
A tady je ten zakopaný pes: anglicky psaný projev je apostrofů plný, hovorová angličtina prostě zkracuje všechno, co jen zkrátit jde :)
Takže když si kopíruješ nějaký zahraniční text, vůbec tam nemusíš narazit doslovně na nějakou citaci, a přesto ti to tam těch " nadělá hromadu: stačí jen nějaký stažený tvar s apostrofem a je to tu.

Jestli máš ten text zkopírovaný ve Wordu, není problém všechny ty " bleskurychle odstranit:
*otevři dotyčný dokument, dej Ctrl+f, nástroj Nahradit
*do prvního řádku zadáš text, KTERÝ chceš nahradit, do druhýho řádku text, KTERÝM chceš nahradit.
*Nahradit vše – a je hotovo, na jeden zátah ;)