hanulka11

Nevíte co znamená ?

Když se řekne – budu spát jak břeně.
Doplňuji:
Ano, vím, že to znamená dobře ale co to břeně???????záhada

Nejlepší odpověď
Drap

Asito znamená , že budu spát dobře, tvrdě. Ovšem vůbec netuším co je to, nebo kde se vzalo břeně ?

Další odpovědi
Deli

U nás se používá „utahaný jak štěně“.
Tak mě napadá, že břeně je jaksi nářečím a lidmi zkomolené štěně.

barnajka

V křížovkářským slovníku jsem našla výraz „břen“, což má být nářečně „mřenka“. Tak že by břeně bylo mládě od břena? Těžko říct – a víc se nikde nemůžu dopátrat :))