Adula.57

Nevíte co to je a na co se to používá?

Dobrý den,
Nevite na co se to používá? Někdo říkal že na dřevo, ale na co konkrétně?
http://letecka­posta.cz/119689761
Doplňuji:
Zkusila jsem je otevřít a bez problému, nic s velikostí to nehlásí, ale děkuji za upozornění…

Nejlepší odpověď
anonym

Podle tvaru by mohlo jít o kuželovou štípačku polen (viz např. http://www.vku­balek.cz/stipac/o­brazky/kuzel.jpg ), ale mate mne, že je to nejspíš docela malé, tak max do jedné ruky (no – spíš na dva prsty).
Jaký je průměr a délka?

Další odpovědi
led

Možno, variantov použitia môže byť viacej.
Zjavne ide o šroub do dreva (vysoký závit), prípadne do hmoždinky, do ktorého možno do guľatej hlavice s trubkou, zasunúť koniec povrazu, drôtu a zachytiť lodným uzlom. V použití s rovnakým šroubom na druhej je možno povraz, drôt, čiastočne napnúť Je to akási dekoračná náhrada sroubu do dreva s očkom. Na zašoubovanie sa nepoužíva skrutkovač.
zjednodušené grafické zobrazenie je písmeno T.
použitie napríklad na záves, záclonu,…

ahold

Mohla by to být kotvice na zavrtání do dřeva. Na ní se dá potom uvázat lano.

bolak

ten to bude vědět > https://www.fa­cebook.com/pa­ges/Pavel-Zedn%C3%AD%C4%8­Dek/284080791617358?fref­=ts

led

mowla, ten závit sa nepoužíva na štiepanie ale na zavrtanie, upevnenie…

anonym

Led – ale ten kužel bude dřevo roztahovat a štípat – dřík vrutu je válcový, ne kuželový… Současně nevidím žádné hrany, které by ´vrtanou ´ díru mohly hrubovat.

annas

Možná je to jen můj problém, nevím. Ale ani jeden obrázek mně nešel otevřít, objevil se nápis, že jsou příliš velké. 🙂