KN

Nevíte co se tam doplní? Vstřebávání živin probíhá v tenkém střevě, ve kterém je obrovské množství s_______ k_______.

díky
Doplňuji:
mě to taky napadlo, ale nejsem si jistý

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že střevních klků. Ty totiž umožňují zvětšení vnitřního povrchu a usnadňují tak vstřebávání většiny živin.
Doplňuji:
Neodpovídám na otázky do soutěží, ale nějak jsem si neuvědomila, že může jít o jednu z otázek olympiády. Ale napsala jsem „domnívám se“, takže si ověř sám.

Další odpovědi
MadAnnie

…střevních kyselin???

www

Poněvadž to vypadá jako školní otázka, nebo otázka do olympiády (čemuž otázka napovídá), neodpovím.
Vše ale lze zjistit např. zde:

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Tenké_stře­vo