annas

Nevíte, co se skrývá pod zvláštním názvem kranio-sakrální terapie?

Jak nám může pomoci? Jak se různých zátěží v těle můžeme zbavit?

Nejlepší odpověď
rynek878

Kraniosakrální terapie
je ošetření velmi citlivé, uklidňující, uvolňující. Masáž trvá zpravidla déle než hodinu. Klient leží na lehátku oblečený. Terapie obvykle začíná velmi pozvolnou manipulací na ploskách nohou, uvolněním svalů, kotníků, kolenních a kyčelních kloubů. Terapeut působí na čakry a křížové partie páteře. Významná část terapie je věnována bodům na lebečních kostech včetně obličejových. Uvolňují se membrány, fascie a napětí jemných svalů a podkožních vazů v místech důležitých pro volný pulz mozkomíšní tekutiny. Vnímání klienta během terapie bývá obohaceno o nepoznané prožitky vlastního nitra, může být impulzem pro novou senzitivitu, lepší porozumění sobě samotnému
link:

Zdroj: http://www.re­laxace.com/kra­niosakralni-terapie.html

Další odpovědi
hanulka11

Kurz kranio-sakrální terapie (kurz lebko-křížové terapie I.) je ovládána velmi jemně a není invazivní. Osvědčuje se v různých patologiích: např. bolesti hlavy, bolesti zad, dysfunkcích končetin, při chronické únavě, problémech motorické funkčnosti a při depresivních poruchách centrálního nervového systému atd..
Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika přikládání rukou, která pomáhá odhalovat a napravovat nevyváženosti kraniosakrálního systému, které mohou být příčinou smyslových, motorických či neurologických dysfunkcí. Kraniosakrální systém je složen z membrán a cerebrospinální tekutiny, která obklopuje a chrání mozek a míchu. Tento systém se táhne od lebečních kostí, tváře a úst – jež vytvářejí kranium – až k oblasti sakrum, nebo k oblasti kostrče.

léčí se jí

psychické nebo fyzické napětí, stres, poruchy koncentrace, autismus, dyslexie, podpora při léčbě závislostí
bolesti zad, hlavy a krku, skolióza, bolesti žaludku a břicha, problémy s dechem, astmatem, alergií, potíže s artikulací, koordinací pohybu, bolesti kloubů
problémy se zrakem a sluchem, zvonění v uších, záněty, záněty dutin, šilhavost, tiky
nespavost, neklid, strachy, úzkosti, deprese, emoční nestabilita, hyperaktivita, chronická únava, traumata po nehodě
Dále při:

posílení celkové imunity organismu, životní vitality a libida, pomáhá při problémech s otěhotněním, impotencí
poúrazových a pooperačních ošetřeních, ošetření lebky novorozenců
potížích v oblasti čelistí, skřípání zubů
autismu
metoda je relaxační až meditativní, podporuje proces osobního růstu

Zdroj: http://www.kra­niosakralnite­rapie.cz/