Meal

Nevíte, co mám s okem?

Dobrý večer,
včera se mi udělalo něco v oku, jakoby se mi nafouklo nebo spíš vypuklo, no to právě nevím, vypadá to jako ječné zrno, ale je to rudé a je to na začátku oka u nosu.
Zatím si tam kapu a mažu to mastičkou ale bolí to.
Nevíte, co by to mohlo být?

Odpovědi
JájsemRaibek

Může to být i takový ten maz. V rohu oka je mazacíkanálek a pokud se ucpe, bolí to. Oko je mazáno tímto kanálkem, není-li v provozu, slzí.

gecco

Podle popisu může jít o ječné zrno – mastička a kapky nic neřeší, prostě počkej, až bulka praskne a hnis vyteče…
Pokud by to trvalo dlouho a nebo bolelo moc, zajdi si k lékaři.

RyuzakiKate

Nepraskla ti jenom žilka? To se mi stalo, když jsme chodili po horách důsledkem nižšího tlaku. Sama mám tlak nízký a ještě k tomu jsem chudokrevná, po pár dnech to přešlo.

anonym

Proč nejdeš k lékaři??

mosoj

Nevím.

marci1

Pravděpodobně se jedná o ječné zrno – zánět mazové žlázky v očním víčku.
Podrobnosti ve zdroji :

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/jecne-zrno/