iceT

Nevíte co mají společného

Piktové a piktogramy? Kromě několika písmen…Děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

Piktové byl národ
piktogramy jsou orientační symboly
jinak to jistě podrobně najdeš ve wiki

Další odpovědi
chudst

Vypada to, ze pouze tech nekolik malo pismen.

Piktove – latinske „picti“ znamena pomalovani (tak je nazvali Rimane podle pomalovani tela); a piktogram je obrazek, ktery na prvni pohled neco sdeluje (treba obycjena dopravni znacka).

Ale zadna prima souvislost mezi nimi pravdepodobne neni, alespon jsem ji nenasel, jde proste o shodu nazvu.

anonym

Sledujeme-li historii Skotska, neubráníme se srovnání s historií našeho státu. Prvními historicky zaznamenanými obyvateli území dnešního Skotska byli Piktové (nepočítáme-li pár jeskynních jedinců, ktřeí toto území obývali již dříve a pro něž se na základě archeologických nálezů vžil název lid zvoncovitých pohárů).
S první zmínkou o Piktech se setkáváme v římské literatuře v záznamech římského historika Eumenia kolem roku 297 n. l., kdy zaznamenává útoky válečníků Piktů a Hibernů (Irů) na opevněné římské pohraniční pevnosti.

Další zmínka a Piktech pochází z roku 310 n. l., kdy je v římských záznamech zmínka o Kaledoňanech a ostatních Piktech. Vzhledem ke mnohoznačnosti latinského originálu však lze onu frázi také přeložit jako Kaledoňané, Piktové a další (kmeny).

Piktogramy jsou maximálně zjednodušená zobrazení předmětů.

Zdroj: internet