annas

Nevíte,co je sud zášti?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak jediné co mě napadlo, je báseň „Sud záště“ od Baudelaira,,:-(

Další odpovědi
vagra

Sud zášti, je bezedný sud.Jde o tzv. sud Danaoven.
Přeneseně jde o úkol, který nejde splnit, stejně tak, jako nejde naplnit vodou bezedný sud.
Nebo taky něco, do čeho se musí neustále něco vkládat.Ovšem bez výsledku.

Doplňuji:
Podle pověsti, musely Danaovy dcery za trest plnit bezedné sudy.

poa.li

Taky by to mohl být hodně zahořklý člověk..

hanulka11

zášť je nenávist – tak to bude sud zla …hodně zla

vagra

Kropitko,máte pravdu. Máte přehled.
Charles Baudelaire /v překladu V.Nezvala/ opravdu napsal báseň o zločinu Danaových dcer.

kropitko

Když jsem byla mladší, tak jsem dost četla,, hlavně poezii, jelikož jsem chtěla taky básnit, tak jsem koukala jak to dělají ostatní,,,:-)

vagra

Tak to Vám chválím !