annas

Nevíte, co bylo nacistická organizace Thule?

Přihledání jsem narazila na další pojem Thule.
Pokud se vám podaří najít podrobnější informace, budu ráda. Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

„Skryté nadpřirozené síly spící v árijské krvi se probudí ve 20. století spolu s objevením supermanů – nadlidí, vyšších bytostí, které povedou národ Germánů ke světové nadvládě.“
To byly slova jednoho ze zakladatelů nacistické okultní organizace Thule.
Zakládací rituál společnosti se odehrál 17.8.1918. Znakem se stala dýka obklopená hákovým křížem v pozadí.
Nacistická ideologie spojila mýtus o prapůvodní civilizaci Thule a domnělou árijskou nadřazenost s nadřazeností germánské rasy.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:0O­cICPgY8CQJ:www­.ptejteseknihov­ny.cz/uloziste/a­ba001/2011/hi­tler-a-svobodni-zednari+nacis­tick%C3%A1+spo­le%C4%8Dnost+Thu­le&cd=10&hl=cs&ct=clnk&g­l=cz&source=www­.google.cz

Další odpovědi
hanulka11

Společnost Thule přijala jméno podle mytické země Ultima Thule, považované za pradávný pozemský ráj. Klíčové pozice ve společnosti zaujali dva obdivovatelé germánské mytologie Jörg Lanz von Liebenfels a Guido von List.
Třetím zakladatelem byl jejich obdivovatel Rudolf von Sebottendorf – ačkoliv ani jeden nebyl šlechtic, přidali si všichni ke svým jménům ušlechtile znějící „von“. Poslední jmenovaný byl Adam Rudolf Glauer, který společnost Thule koncipoval jako odnož antisemitské zednářské lóže. Myšlenky na jejich rasovou nadřazenost lze spatřit v Glauerově prorokování: „Skryté nadpřirozené síly spící v árijské krvi se probudí ve 20. století spolu s objevením supermanů – nadlidí, vyšších bytostí, které povedou národ Germánů ke světové nadvládě.“

Někdy kolem roku 1910 se skupina kolem Glauera rozhodla založit lóži podle zednářského vzoru, která měla být jakousi protiváhou „židovského spiknutí“.
Glauer totiž věřil, že Židé chtějí ovládnout svět prostřednictvím různých organizací, včetně zednářských. Výsledkem jeho boje proti tomuto spiknutí byl vznik Řádu Germánů. Walter Hauhaus navrhl pro řád nové jméno: společnost Thule. Zakládací rituál společnosti se odehrál 17.8.1918. Znakem se stala dýka obklopená hákovým křížem v pozadí.
Nacistická ideologie spojila mýtus o prapůvodní civilizaci Thule a domnělou árijskou nadřazenost s nadřazeností germánské rasy. Rasistický Glauer považoval moderního zednáře, stejně jako Žida, za příživníka neschopného jakýchkoli změn. Přiznal se, že během svého pobytu v Turecku byl rytířem Konstantinova zednářského řádu. Domníval se, že jen turecké zednářství bylo nositelem původní árijské moudrosti – s postavením všech katedrál zednářství zmizelo a s ním i árijská moudrost. Galeurlův vztah k zednářům tak nebyl jednoznačný. V roce 1918 vytvořil vlastní lóži – společnost Thule a ustanovil se jejím velmistrem. Příliš se nenamáhal se strukturou organizace

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2011/h­itler-a-svobodni-zednari