annas

Nevíte,co a kdy se objevilo dřív- pohlednice nebo korespondenční lístek?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Historie nejstarších pohlednic a korespondenčních lístků spadá již do 70. let 19. století. V roce 1865 generální poštmistr Heinrich von Stephan navrhl zavedení korespondenčního lístku a díky ministerskému předsedovi Emanuelu Herrmannovi, který návrh ve Vídni prosadil, mělo Rakousko v jejich rozesílání prvenství. V roce 1869 byly poslány první z nich. Německo zavedlo korespondenční lístky o rok později.

Zdroj: http://www.choco-cafe.cz/historie-pohlednic_p10.html

Další odpovědi
vagra

Vývoji pohlednic neodmyslitelně předchází vznik korespondenčních lístků, ze kterých se později vyvinuly pohlednice tak jak je dnes známe. K poštovní korespondenci se v polovině 19. století používaly pouze dopisy, nejdříve placené příjemcem a později pomocí známek
V roce 1861 byl v USA patentován korespondenční lístek avšak k jeho prosazení v praxi nedošlo, protože poštovné bylo stanovené stejné jako u dopisů.
V Rakousku-uhersku se zavedení tohoto druhu korespondence dočkalo v červnu 1870.

Zdroj: zkráceno a upraveno z-http://www.boh­mischleipa.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=49&Ite­mid=63