annas

Nevíte, čím to je, že stopy astronautů na Měsíci prý vydrží až 100 let?

Objevily se nové záběry z Měsíce po více než 40 letech. Jsou na nich vidět stopy kosmonautů, ale není vysvětleno, proč tomu tak je.

Nejlepší odpověď
casey

Je to zpusobeno tim, ze mesic nema zadnou atmosferu, tudiz zadny vitr. Neni zadna sila, ktera by stopy rozfoukala, ci jinak znehodnotila. I proto, kdyz americane pri navsteve mesice vztycovali vlajku, musela mit na horni hrane drat, ktery ji udrzoval rozvinutou jako ve vetru. Jinak by byla volne svesena podel tyce.

Další odpovědi
chudst

Rekl bych, ze kvuli tomu, ze tam neni kyslik, nepodleha zem tudiz jinym vnejsim vlivum a proto se nerozpadaji. (Stejne, jako jsou uchovany napriklad cennosti u nas.) Navic na nasem mesici tusim nejsou zadne vetry, takze ani tomuto to nepodleha.

anonym

atmosfera, voda
vitr, eroze

nic z toho na Měsíci není, proto.

mathes

100 let vydrží bez problémů. Pokud na toto místo nedopadne žádný meteorit, mohou vydržet i miliony let.