Avatar uživatele
Silvie

Nevím si rady

Dobrý den. Myslím, že to bylo v dubnu, jsme celá rodina seděli po obědě u rodinného stolu. Najednou mi začala brnět ruka a přestávala jsem ji cítít, tlak mně šel postupně od peřinek prstu až po rameno, pak to přestalo. Také mě brnel jazyk a měla jsem mžitky před očima, špatně jsem viděla. Také se mně hůře mluvilo. Od te doby nic, až dnes rano to zase začalo zase mžitkami před ocima zacala mne tuhnout ruka, brnet jazyk a nejhorsi je, ze mne stuhla i levá část obličeje. Říkala jsem si jestli to třeba nejsou projevy cukrovky, muj otec ji ma. Vše trvá tak maximálně 5 minut. Říkala jsem si jestli to třeba není stresem,protože jsem dnes rano mela zkousku,ale když se mně to stalo poprvé, žádné stresy jsem neměla. Děkuji za odpověď. Jinak je mi 21 let.
Doplňuji:
Jsem nekuřačka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? GM, Andělé, Kerberus, hanny 2, tom004, anonym před 4709 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Samozřejmě neodkládejte návštěvu lékaře.
Mně se podobně projevila latentní tetanie, tj. nedostatek hořčíku, nemohla jsem vůbec mluvit, otvírat pusu, brnění… Prokázala se po neurologickém vyšetření na EMG.
Může to být samozřejmě i něco jiného, snad ne mrtvice…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Má rada je,odborné vyšetření,a to co nejdříve.Podle popisu některých potíží,bych neváhal.Lépe je,chvátat zbytečně,než něco zanedbat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

upalujte k doktorovi a nevynechejte neurologa

nechci strašit, ale moje kamarádka měla brnění a tuhnutí v ruce, obvodní doktor jí posílal na rehabilitace a všude možně a ten neurolog ho napadl až jako poslední možnost… a potíže způsoboval nádor v mozku
kamarádka je v pořádku, operace byla včas, ale za ty možné komplikace to nestojí

držím palce, ať to není takový hororový scénář, ale nepodceňujte to
Doplňuji:
teď jsme vás tu asi všichni pěkně vystrašili… nemusí to být nic tak strašného, opravdu to může být ze stresu, ale prosím vás zajděte si v pondělí k lékaři, ať máte klid :)

Upravil/a: pokazdejinak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lola

Určitě bys s tím měla zajít k doktorovi. Může to být nějaký skřípnutý nerv,nebo jsi dřív prodělala boreliozu,aniž bys o tom věděla a tohle jsou následky. Nebo hodně kouříš. Tak si vyber,pa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Tyto příznaky bývají i u mrtvice,cu­krovky a dalších onemocnění.V dnešní době postihují i mladé lidi.Nechci Vás strašit,nemusí jít o vážnou nemoc,ale neotálejte a co nejdříve navštivte lékaře.
Přeji pevné zdraví:-)

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/neurologie/mrtvi­ce_priznaky_lec­ba_rizikove_fak­tory_a_preven­ce.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Určitě běž k doktorovi!Nechci Tě strašit,ale může to být slabá mozková mrtvice!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mini

Urcite bych sla k doktorovi, moji mamce se to stavalo, ataky byly silnejsi a zjistili ji RS (roztrousenou sklerozu).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Mohou to být psychosomatické potíže, čili napětí v těle/ bolesti, jejichž příčinou je psychika- stres , dlouhotrvající napětí apd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví