koník.

nevim, jestli si mám koupit tyto lyže

Já: muž 90 kg, 187 cm vysoky. Jsou pro mně vhodné tyto lyže pro blbnutí na svahu? odkaz:
http://www.ho­lidaysport.cz/ly­ze-snowblade-joyride-99-cm-s-vazanim-zelene-woodcore/1329
Doplňuji:
dá se nich vůbec normálně sjet kopec, nebo si s sebou musím vzít i klasické sjezdovky?

Nejlepší odpověď
Pájo

Lyže, které uvádíte jsou lyže dětské… na 90 kg chlapa (normální váha) tedy poměrně nevhodné.

Pro dospělácké dovádění na sněhu jsou vhodné
Krátké – Short carver
(v délkách 100 až 140cm).Jako jejich doslova poslání bych viděl jejich vhodnost pro výuku lyžování a to už od úplných začátečníků. Jsou krátké a to spolu s poměrně malým poloměrem jejich vykrojení jim dává vysokou a jednoduchou ovladatelnost. Naproti tomu dobrému fajnšmekrovi mohou posloužit jako lyže na hraní, tedy do snow parků a ramp, nebo také pro extrémní carving. Jejich výhodou je (většinou) i relativně nízká cena. Jejich rádius bývá od 8 do 11m. Nebojme se jich, jsou to opravdické lyže a poskytnou nám mnoho radostí na sněhu. Pro koho jsou? Pro všechny!!! Desky a podložky se zde volí dle toho, nač chci lyži použít. Dobrým kompromisem je však deska okolo 17 mm. Shortcarver, nebo co nejkratší extremcarver (do 140cm) je asi tou nejlepší lyží pro člověka, který jede na jeden týden ročně na hory a potřebuje se postavit na lyže a prostě sjet kopec a ne se někde trápit na nevykrojených easycarverech!

Velmi krátké – Ultra short carver
(do 100cm ) Další inovace, tentokrát ale odstartovaná firmou Kneissl už skoro před deseti lety výrobou nám všem jistě známých Big Foot. Z Big Foot se stal fenomén a dnes má takové lyže v nabídce každá firma a i spousta firem nově vzniklých zabývajících se pouze jejich výrobou. Začaly se nazývat Skiboards. Skiboards jsou lyže do ramp a sněžných parků a tak podobně. Původní záměr byl snad přenést inlinistům jejich sport i do zimní podoby. Na skiboards však jezdí dnes všechny věkové kategorie. Pro člověka, který nikdy nestál na lyžích mohou být požehnáním, tedy alespoň pro toho, který někdy stál na bruslích, jízda je totiž velice podobná. Nejsou však už lyžemi v pravém slova smyslu a na opravdové lyžování to není. Jsou to prostě hračky na zábavu. Vázání jsou většinou pevná, nevyhazující a lyže se prodávají už s nimi.

http://web.qu­ick.cz/skialp/techni­ka/carving/car­ving.htm

Další odpovědi
hanulka11

je to fakt na blbnutí budou asi dobře ovladatelné .....jako na snowboardu,

pokud jsi dobrej zdatnej lyžař zvládneš na nich i sjezd …už to není jako dřív, že se prodávaly lyže podle výšky .......tak „zlom vaz“