Mirrorwoman

Nevím jestli by se můj nový román měl odehrávat v Anglii nebo v Americe.

Chci napsat příběh z 19. století. Mělo by tam být město i venkov. O sestrách, které mají spoustu milenců. A nevím jestli by byla lepší Amerika nebo Anglie. Poraďte mi prosím.

Nejlepší odpověď
anonym

Přestože chápu vlasteneckou motivaci jami, pokud se nabízí volba z těch dvou a navíc 19. stol. pak opravdu raději Anglie, případně s částí děje u nás, vždyť i Shakespeare má svůj odkaz na tehdejší Česko.
Pokud bude román vydán v češtině, mají anglické reálie k českým čtenářům blíže.
Doporučuji ale dobře si nastudovat dobové podklady, aby celek působil věrohodně a nemuselas experimentálně fabulovat.

Další odpovědi
anonym

Přimlouvám se za nás,ať se to odehrává někde tady doma.Milence si můžou holky najít i někde ve „mlejně“.

VampGirl

Já bych si osobně zvolila raději Anglii. Také často píšu povídky z tohoto období, občas i ze staršího a myslím, že Anglie je to pravé místo, kde by se to mělo odehrávat. 🙂 Několikrát jsem v Anglii byla a měla jsem možnost si v muzeích prohlédnout, jak se tam dříve žilo a ty domky a všechno, jak to dříve vypadalo, mi přišly úplně kouzelné. 🙂

anonym

Jak pise Jami … u nas.
P.S. Mam sestru … nepisete to o nas. !! ?

  • iv-

dědapetr

Není to z ryze vlasteneckých důvodů,ale myslím že by jste příběh mohla situovat do krásné malebné českomoravské krajiny.Jako již mnoho našich nezapomenutelných spisovatelů,kteří tak krásně popisují tuto zem.