peterd108

Poradíte s výběrem vysoké školy?

Jsem ve třetím ročníku gymnázia. Vím, že chci jít na vysokou školu, učení mi nedělá problém. Bohužel nevím jakou vysokou školu vybrat – ve všech předmětech mám velmi slušné známky, dokázal bych si sám sebe předsavit jako doktora, právníka, ekonoma.. Nedělá mi problém ani matematika. Po studiu VŠ bych chtěl zkusit pracovat v zahraničí, jazyky mi nedělají problém. Rozhodně bych ale nechtěl jít studovat na soukromé VŠ, na to nemám dostatek financí. Vím, že bych se měl rozhodnout podle toho, co mě baví – ale nic takového neexistuje, všechno mě baví stejně. Rád sportuji, hraju na klavír, ale vůbec nevím, co studovat. Moji rodiče taky nevědí, na co se hodím. Zkoušel jsem i různé testy osobnosti, mírně u mě převládá humanitní typ. Nevím, co mám dělat.

Původní neotázka
Nevím, jakou vysokou školu mám studovat

Odpovědi
Filosof

Byl jsem v podobné situaci a přestože jsem si zvolil gymnázium (abych oddálil volbu o 4 roky), tak to bohužel stejně nepomohlo. Říkal jsem si, že se to vyřeší samo, ale když se začala blížit maturita, tak mi došlo, že se to samo nevyřeší. Tak jsem si sedl a přemýšlel, jaké mám nadání, co mě baví a tak podobně. Nakonec jsem se rozhodl, že chci pomáhat lidem a tak jsem se taky rozhodl.

Pokud jsi už podobně přemýšlel a stále se nemůžeš rozhodnout, tak doporučuji oslovit školního poradce, který je pro podobné věci ve škole zaměstnán. (Taky jsem si s ním povídal.)

A pokud ani jedna z možností nepomůže, tak bych ti poradil dát si víc přihlášek, zkusit více škol najednou a až poté si vybrat a ostatní zrušit. (Samozřejmě tomuto řešení předchází den otevřených dveří…)

Šidlo

ak ste dobrý vo všetkom, máte veľkú výhodu:

multidisciplinárne odbory.....do googlu a vyberajte

sú seriózne, užitočné, dobre platené v celom vyspelom svete

neštudujte jednu vec, znenávidíte ju.....nerobte len s ľudmi ani len so strojmi

využite svoj potenciál naplno, vyhrali ste genetickú lotériu