mispulka

nevím jak začít,přitel je z rumunska,ale nema pojisteni ani trval pobyt..bydlíme v pronajmu kde si ho udelat nemuze..:-(

jak na pojištění a jak začít??
Doplňuji:
přitel je z rumunska(EU)ale nema pojisteni ani oficiál praci…a ja potrebuji pro nej nejaké pojisteni mu zaridit,nejake prechodne bydliste..nevim kde zacit,aby sme se nejak pohnuly…bydlime v podnajmu a praci ma zatim na cerno ☹ schanime nejakou praci oficialne,ale nevim jak jinak a nemuzeme si zatim dovolit platit 3–4 tisice za pojisteni mesicne:-(pordtte prosim jak zacit dekuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Těch informací je málo, ale z toho, jak to popisujete by bylo nejlepší příteli napéct buchty, zabalit je do uzlíčku a společně s přítelem posadit do vlaku, který bude mít konečnou v místě, odkud přijel. Člověk, který se rozhodne odstěhovat se do cizí země bez pojištění, práce a bydlení je hazardér, s kterým budou neustále nějaké problémy, do kterých vás zatáhne. Možná, že to je jinak, ale takto to na mě dělá dojem podle vašeho popisu.

Další odpovědi
arygnoc

zlegalizovat jeho pobyt.
najít si legální práci.

toť vše.