Mirdas

Nevím jak reagovat , mám aktualizovat??

Na počítači se teprve učím a tak mám samozřejmě spousty mezer ve znalostech.

V poslední době mne vyloženě otravuje ovšem jedna věc.
Vždy když si chci prohlédnout a přečíst noviny, naskočí mi od Microsoftu něco v tom smyslu, abych si nainstaloval Silverlift update.
Nevím oč jde, jen tuším zřejmě o skvalitnění prohlížeče, ale nerad bych za nějakou službu platil vysokou cenu.
Co mne nejvíce vadí je ta skutečnost, že zda to odmítnu, okamžitě mne to naskočí znova a znova.

Oč tu jde ?
Mám kliknout na ANO ?
Kolik to tak stojí měsíčně ?
Zda to nebudu chtít, jak se tohoto obtěžování definitivně zbavím ?

Prosím jen o radu bez odborných výrazů, které mne moc nepomohou, neboť stejně nevím čeho se týkají.

Děkuji.
_

Nejlepší odpověď
Hamon

Můžeš nainstalovat. Rozhodně je správné nestahovat a nespouštět vše, co o to požádá a když už po tobě něco chce instalaci nebo aktualizaci, pak, pokud možno, to instaluj z oficiálního webu vydavatele (v tomto případě http://www.mi­crosoft.com/cze/web­/silverlight/).
Microsoft Silverlight je microsoftí technologie pro programování webu, obdoba Adobe Flash. Obejdeš se bez něj, ale není zásadní důvod se mu bránit.
Doplňuji:
Co to stojí: Silverlight nic. Jak se toho zbavit: odinstalací z ovládácích panelů (předpokládám, že používáš Windows).

Další odpovědi
lukas.zmizik

když je tam napsáno „update“ pak to znamená, že program vypelšili, hodili tam nějaké záplaty a obnovují… vždy je dobrá volba updatovat programy…

nestojí to nic a ani nemůže – to by tam muselo být napsané, museli by tě upozornit…jedná se o internetový prohlížeč který je zdarma
Doplňuji:
*vylepšili