Nevím co mám dělat dřív (písemky-učení)

Už minulý týden ve středu jsem byla zkoušení, ve čtvrtek sme psali z češtiny a v pátek z dějepisu, a zítra učitel zkouší na mluvní cvičení, který sme se měli naučit jen přes víkend, a píšeme příští týden (od zítřka) 3 písemky -.- opět z češtiny, dějepisu a z fyziky, do konce listopadu musím přečíst dvě knihy a napsat o nich zápis který musím odevzdat. Myslíte že by šlo kdybysme se s deckam domluvili a stěžovali sme si u ředitela, protože to všechno je od jednoho učitela… A to nejsem na gymplu :/
Doplňuji:
Aha, ale já v hodinách dávám pozor, ale někdy to prostě nejde, když děcka kolem vás dělají ruch tak se nejde soustředit. A ne všichni mají takovou dobrou pamět aby si látku pamatovali z hodin :) Ale děkujji :)

Nejlepší odpověď
da ny

Vaše „zátěž“ se mi zdá přiměřená a normální.
Dcera psala běžně na ZŠ 3 testy/písemky každý týden (pravidelně z matematiky a ČJ).
Na SŠ – gymnáziu i víc, plus seminární práce, každý měsíc z několika předmětů..
Jen 2 knihy do konce listopad? Spousta času ;)
Kamča četla na ZŠ minimálně 2 – 3 knihy měsíčně, když si vybírala sama, i více :)

Další odpovědi
Quimby

Pořádně si zorganizuj čas.
Rozděl si, co se potřebuješ každý den naučit, udělěj si prostě priority.
2 měsíce na 2 knihy je v pohodě.
Jeden učitěl učí čestinu, dějepis, fyziku?

Da ny: Vážně psala vaše dcera několik seminárních prací za měsíc? To se nedá kvalitně stihnout.

anonym

Už to, že píšeš sem svědčí o tom, že to nebude tak zlé, jinak bys neměla ani čas zapnout pc a učila by ses

anonym

Neučil jsem se až do maturity a psalo se toho někdy i o dost více… (Z ČJ mám za 1 – jakož i z většiny ostatních předmětů.) Jak jsem toho dosáhl? Žádné učebnice, sešity – jen při hodině naslouchat učiteli. Vím jak to ve třídách chodí – látka přitom není vůbec složitá! Dokonce jsem k maturitě ani nečetl povinnou četbu. Stačilo jen dávat pozor, když se kniha, kteroužto jsem si vytáhl, probírala v hodině. (Použil jsem přesně slova učitelky.) Pročež dáváním v hodině pozor si ušetříš většinu práce! Pročež nechápu, k čemu je nedávat pozor a tlachat o chlastu atd. (Když jsem pak měl díky tomuto naslouchání zbytek dne volno – a to jsem mohl investovat i do zmíněnéhotlachání, kteréžto však vůbec není pro mě.)

jjj123456789

Nauč se mluvní cvičení a na ostatní si napiš taháky.

Nevíteto?

Na zš jsem měla naprosto stejně moc učení, někdy třeba 3–5 písemky za den…
četby tolik ne, ale vím, že jedna 200 stránková kniha za měsíc se dá stihnout 🙂