Terézina

Nevím, co mám dělat…

Ahoj, moje mamka nedávno otěhotněla. Naneštěstí ale musí jít její přítel pravděpodobně (50/50) do vězení. Je ale moc hodný.. Je ve druhém měsíci a má už dvě děti, takže kdyby šel do vězení, musela by jít na potrat, kvůli nedostatku peněz. S tím já se ale nedokážu smířit. Vždycky si představuju, jak každý týden mamce dělám něco dobrého, jak přivítám miminko v porodnici a doma, jak mu vyprávím pohádky, chovám si ho, učím ho chodit.. Prostě nedokážu přijmout, že by potratila.. Poslední dobou jsem na mamku i docela hodná. Dobrovolně žehlím, luxuju, víc se učím…Soud už je zítra a já jsem hrozně nervní. Nevíte, co mám dělat? Někdy kvůli tomu i brečím a stále opakuji: „prosím, prosím, ať to vyjde“. Poraďte mi, prosím. Děkuji moc.
Doplňuji:
Je mi třináct..netuším, co bych mohla udělat, ale nechci, aby potratila..

Nejlepší odpověď
Hamon

Kolik je ti let? Ptám se jen proto, abych věděl, co se dá poradit (něco jiného se dá dělat v sedmnácti a něco ve třinácti).
Doplňuji:
Obávám se, že toho moc víc udělat nemůžeš. A co udělat můžeš, to neuslyšíš ráda. Pokud to dopadne špatně, můžeš to mamince neztěžovat, neříkat jí, jak se na miminko těšíš. Maminka musí sama rozhodnout, co je nejlepší pro vás všechny – uvědom si, že ten nejčernější scénář může vést až k návštěvě ze sociálky a odebrání vás, dětí, protože to maminka nezvládá.

Je hezké, že doma pomáháš, ale miminko stojí spoustu peněz a s tím ty teď pomáhat nemůžeš (a opovaž se uvažovat nad nějakou blbostí, jak domů přinést peníze – tak právě začíná ten černý scénář). Takže to dál mamince ulehčuj a pokud možno si užívej dětství. Vždyť není všem dnům konec. Navíc ty sama jednou budeš mít vlastní miminko.

Držím palce, ať to dopadne co nejlíp.

Další odpovědi
anonym

Nezbude Ti než nechat tuto starost na rodičích. Někdy chybu udělá i hodný člověk a mnohdy právě proto, že je hodný. Maminka by měla nejdříve počkat na výsledek soudu. Nástup do vězení bývá málokdy okamžitě. S nedostatkem financí může v nejhorším případě pomoci sociálka. Bylo by dobré, kdyby se maminka na úřadě zastavila a zjistila, jaké by byly v tom případě její možnosti. Možná celý tento problém nebude nakonec tak hrozný, jak teď vypadá.
Zmařit nový život, to je až ta úplně poslední varianta, která by tu měla připadat v úvahu.

arygnoc

mno, ťažké.

sadnite si s mamkou na kus reči, a buďte dospelá:
„Zvládneme to.“

niekedy život urýchli dospievanie.
proste (česky to znie krajšie) >život tropí hlouposti<.
ale všetko sa dá zvládnuť, veď i priateľ mamy sa raz vráti.
a nie iba k priateľke, družke, ale k rodine.

Drap

Občas se do života připletou věci, které nelze ovlivnit. Nemá smyslu se nad takovými věcmi trápit a brát to tak jak to přijde. Vždy se dá najít ještě nějaké jiné řešení.

Nuk nuk

Mamka je dospělá a zkušená žena a holt rozhodnutí je jen a jen na ní.
Ty můžeš dělat jediné, maminku povzbuzovat, že na potrat jít nemusí. Finananční situace ještě nemusí nutně být důvodem k interupci a maminek s dětmi bez tatínků (kteří nejsou třeba ve vězení ale prostě nejsou úplně poruce) je dnes spousta. Můžeš jí zkusit povzbudit, že se to dá zvládnout. Ale holt konečné rozhodnutí je jenom na ní.

anonym

Tvoje maminka musí sama za sebe zvážit, co bude rozumnější, ty jsi ještě dítě, za chvíli tě smutek přejde, to maminka bude muset vychovávat dítě, starat se o něj, možná trochu pomůžeš tak, jak píšeš, to je od tebe moc hezké, že jsi „poslední dobou na mamku DOCELA hodná“ 🙂ale nesmíš být sobecká, nepřemlouvej mamku k ničemu, co byste možná ani nezvládli, prostě chci říct, že potrat je asi tak nejrozumnější, co může udělat, to ji nemůžeš mít za zlé, pochopíš to později. Jít na potrat a potratit je rozdíl.