zjentek

Neví tady čirou náhodou někdo, kdo byl připojený k mýmu počítači?

Při vypínání pc mně systém hlásil dalšího připojeného uživatele s tím, že vypnutím systému přijde i on o svou „rozdělanou práci“. Vtip je v tom, že žádný „další uživatel“ nemá v mém pc co pohledávat, o legálním přístupu do něj rozhoduji pouze já sám.
Kdo byl tedy připojený k mýmu počítači?

Třeba se někdo zamyslí a přijde na to ..bůh ví, že ano.

Jááro, sedmičku mám jenom v notesu a někdy tak maximálně ještě v krvi, ale tohle se stalo na pc a tam jsou desítky.
Na dalších zřízených účtech se ten den nikdo nepřihlašoval!

Nejlepší odpověď
L. da Vinci

A nemáš ve svém PC zřízeny dva účty? Z jednoho se můžeš připojit sám, z druhého někdo jiný, třeba sourozenec. To v takovém případě PC upozorňuje na takový stav.

Další odpovědi
jáára

Ty máš eště furt sedmičky, viď. Někdy hlásej úplný nesmysly.

mosoj

Rusové.

gecco

Desítky??
Zlatý sedmičky…
😉
Ale jo, na desítky se ti občas připojuje MS…
😉

led

Stáva sa, že užívateľ počítača pripojeného na internete odsúhlasí či už z neznalosti, alebo zámerne súhlas na využívanie výpočtovej kapacity svojho počítača na riešenie celosvetovej úlohy zdielanej na veľkom množstve (dobrovoľnej) spolupráce počítačov a bezodplatného prenájmu ich výpočtovej kapacity.
O čo vlastne ide? Jeden z príkladov:
„Stolný počítač zostáva v priemere 60 – 85 % času nevyužívaný. Siete ako EGI rozdeľujú výpočtové úlohy obsahujúce veľké množstvá údajov medzi výpočtové kapacity mnohých tisícov oddelených stolných počítačov, a menia tak nevyužívané procesorové cykly na produktívne využívané. EGI-InSPIRE poskytne európskym výskumným pracovníkom prístup k súhrnnej výpočtovej sile 200 000 stolných počítačov nachádzajúcich sa vo viac ako 300 centrách na celom svete. Príspevok Komisie na projekt v hodnote 73 miliónov EUR bude v priebehu štyroch rokov predstavovať 25 miliónov EUR. Ďalšie financie sa poskytnú z vnútroštátnych zdrojov, ako sú napríklad národné gridové iniciatívy (NGI).“ http://europa­.eu/rapid/press-release_IP-10-1119_sk.htm

inýpríklad: „Grid MP Global je sieť zostavená z tisícok počítačov dobrovoľníkov pracujúcich po celom svete (dnes viac ako 2 milióny registrovaných zariadení z 225 krajín). Dnes sa využíva najmä na riešenie medicínskych úloh (výskum rakoviny, hľadanie protilátok vírusu pravých kiahní, …). Tento projekt je nekomerčný a negeneruje pre gestora žiadne príjmy, znamená však cenné skúsenosti v predmetnej oblasti a napomáha vedeckému rozvoju.“
http://www.zi­ve.sk/clanok/13655/u­nited-devices-grid-computing-v-praxi

zjentek

Ad led: A já si stejně myslím, že mi tady někdo něco kradl! Anebo jen tak pokukoval, ze zvědavosti ..co?

led

Záleží od toho, či sú okná a záclony otvorené a poklad vystavený… množstvo programov je nastavených na vzájomnú komunikáciu so vzdialeným „materským) serverom
Je pravda, odborník (nielen záškodník) sa dokáže dostať do cudzieho počítača, ak má o data záujem, ak chce pomocou neho svoje myšlienky šíriť ďalej (email "pošli ďalej“) a laik veľakrát nepozná hrozbu, útok (len tíško alebo nahlas hromží, počítač ide pomaly, niekto sa mi musel nabúrať ale neurobí nič proti tomu – prekontrolovať bezpečnosť, zmeniť heslá a oprávnenia…
Ale je tu aj iná možnosť
každý operačný systém, nielen sedmičky má bezpečnostné diery, tak ako má aj takzvané „zadné vrátka“ pre vstup programátora do zablokovaného systému. Len sa o tom nahlas nehovorí a znalosť týchto „programátorských vstupov“ sa považuje za firemné tajomstvo.
A niekedy sa programy navzájom „hecujú“ do konfliktov a bojujú o svoje prvenstvo.
Takže vyberajte si, čo z toho je váš prípad.

Kepler

jáára: souhlas!