jivaj

Proč mi tiskárna Epson stylus Photo R340 tiskne stále do zelena?

Nevíte proč mi tiskárna Epson stylus Photo R340 tiskne stále do zelena? Používám stále stejné barvy. Děkuji.

Používám cartridge Epson a papír Premium Injekt Photo Paper. Dělá mi to až poslední měsíc.

Odpovědi
jáára

Že by docházeli barvy?

Nevím jakým způsobem je u té konkrétní tiskárny řešená tisková hlava – jestli je v cartridge a dá se vyměnit spolu s barvou nebo je samostatně v tiskárně. Pokud odešla → tak se to neopravuje.
Záruka nebo sběrný dvůr.

Ještě mě napadá nevhodný ovladač, ale to je málo pravděpodobné.

ad doplnění: docházej barvy

gecco

Jestliže používáš STÁLE stejné barvy (a papír), není divu, že STÁLE tiskne stejně (do zelena)…
😁
Ale pro nějakou rady bys měl definovat

  • na jaký papír tiskneš
  • co tiskneš (foto – text; ČB – barvu)

_____________­____________
A neměnil jsi – právě před cca měsícem, třeba inkoustové cartridge? – jednotlivé šarže se mohou měnit (pak by bylo potřeba provést kalibraci).
___
Podívej se na nastavení druhu papíru (Paper Type) a kvality tisku (Improving Print Quality) – nezměnil´s je?
Případně (pokud jsi tiskárnu nijak ´nenastavoval´, proveď nastavení Default Settins – Restore to Factory Settins).
Další možností je, že je potřeba vyčisti tiskovou hlavu (Head Cleaning).

isteron

Pozri ako ukazuje stav farieb. Ak sú plné, tak upchaté trysky. Na stránke ovládania tlačiarne, spustiť čistenie trysiek, možno aj viac krát

Michálek1245

Nejspíš tam máte chybu někde na tiskové hlavě. Doporučuji servis nebo koupit novou. Já si to třeba spravuji sám, ale chápu, že ne každý to zvládne. Hodně s tím pomáhá web https://www.schmachtl­.cz/elektricke-motory-buhler který prodává komutátorové DC motory Bühler. S nimi to fakt docela hravě opravíte. Ale chce to mít trochu zkušeností, to zase ano! :)