dnb

Neví někdo proč mám obraz na novém monitoru (zejména texty) jakoby rozmázlé do strany?

Koupil jsem si nový monitor a zjistil jsem, že u něj něco nehraje. Veškerý obsah na monitoru je jaksik asi 1 cm slabě rozmázlý na pravou stranu. Za boha nemůžu přijít na to, čím to je. Bádal jsem i na googlu, ale všude se hovoří o rozmazaném monitoru jako celkově, ale o tom to „efektu“ není nikde žádná zmínka. Setkaly jste se už s tím někdo? Pokud ano, děkuji za veškeré rady.
Doplňuji:
Mosoj: Jak je to možné? Kabel jsem dostal zároveň z monitorem takový, jaký je. Jak tedy poznám to digitální připojení, co je to za šňůru? Poměrem stran to bohužel není, zkoušel jsem.

Nejlepší odpověď
Quimby

Zkontroluj si, že sis nastavil správné rozlišení, hlavně co se týče poměru stran.

Další odpovědi
mosoj

Při digitálním připojení DVI a HDMI se toto stát nemůže. Pokud nemáš digitální připojení na novém monitoru jsi sto let za opicemi.
Doplňuji:
Pokud máš digitální připojení, menu na nastavení geometrie obrazu se nezobrazuje. Je divné že píšeš že ti to jde. Není totiž třeba. Grafická karta posílá obraz bod na bod. Jde pouze měnit nastavení rozlišení, ale správné je nativní rozlišení monitoru a každý operační systém to umí nastavit .

gecco

K Doplnění:
Máš monitor připojený jedním z těchto konektorů (viz obrázek – http://www.on­lineshop.cz/da­ta/eshop_onli­ne/product/51947/pro­figold-profigold-hdmi-dvi-kabel-hdmi-konektor-dvi-konektor-delka-200m.jpg , vlevo HDMI, vpravo DVI)??
Pokud ano, máš připojení digitálem.
Pokud máš toto – http://eshop.kak­.cz/foto/oem/10550/big­/oem-vga-kabel-3m-11045303.jpg , jde o analog.
___
Každopádně – jaké má monitor nativní rozlišení?
Resp. jinak – zkus změnit rozlišení na menší, jestli bude ta mázlá část stále mázlá. Případně monitor připoj k jinému počítači.
Pokud bude stále mázlý, reklamuj je.
😉

jpau

Je tam tlačítko na Auto adjust. Tak ho zmáčkni a velmi pravděpodobně to vyřeší Tvůj problém.

dnb

jpau: To už jsem náhodou také zkoušel a obraz se akorát zmenšil více na jednu stranu, na druhé se objevil černý „pás“. Obsah stejně stále rozmázlý.

dnb

gecco >>> Ano, mám ten modrý. Pasuje ten DVI kabel i do starých počítačů? Pokud zmenším, nebo pomocí menu smrštím obraz více k sobě, stále je to rozmázlé, takže znova říkám, rozlišením to není.

jpau

Jak píše gecco. Je to VGA analog, tzn. pokud je to skutečně trochu máznuté tak leda nová grafika a připojit to přes něco digitálního.

Toto se mi taky děje ale nikdy mě to neznepokojovalo natolik abych to řešil.

mosoj

Tak já jsem se nepodíval jaký je modrý. Moje chyba.
Zřejmě to bude na reklamaci, nebo je vadná grafická karta.

mosoj

Zkus vyměnit i ten kabel.

gecco

OK, takže máš připojení VGA, analog – v tom může být zakopaný pes…
😉
Ještě si zkus jednou pohrát s tím rozlišením vs. obnovovací frakvence (v nastravení videokarty) – a uvidíš.
DVI (nebo HDMI) ve starých počítačích – pokud má grafika takový výstup, lze jej použít (zjistíš to, když se koukneš na konektory grafiky).
Pokud takový výstup nemáš, pouvažuj o výměně grafické karty (případně počítače).