Nikikalu

Neví někdo jak se budou posuzovat na zimu celoroční pneu? Mohou být i na sněhu? Díky!

Celoroční pneu

Nejlepší odpověď
terry

V servisu mi řekli, že už se uni (celoroční) nevyrábějí.
A já myslím, že to není optimální, neb nezáleží jen na hloubce vzorku ale i konstrukci a materiálu, který je více či méně přilnavý.

Ale pravděpodobně by mohli měřit hloubku vzorku.

Další odpovědi
Hlada

Rozhodující bude nejspíš označení M+S. Toto označení mají ale také některé letní pneumatiky pro terénní vozy. zavádí se proto další značka, symbol horského štítu a sněhové vločky.

Tom.Noddy

Universální pneu je největší blbost. Ten materiál, z kterého jsou vyrobeny, by musel být transformers, aby dokázal stejně kvalitně držet na sněhu, jako na rozpáleném asfaltu. Vemte si že v létě má cesta klidně 50°C, v zimě třeba –20°C. To je rozdíl 70°C!!! Takže v prvé řadě rádoby universální pneu NEKUPOVAT.

cukrar

studování:
http://www.you­tube.com/watch?v=U­qu9LfHpfBo

MacinaN

Také bych se tady těm celoročním pneumatikám za každou cenu vyhnula. Sama jsem je na autě před několika lety měla a ty vlastnosti (hlavně v zimě) teda nebyly nic moc. Určitě je mnohem lepší si koupit zvlášť zimní a zvlášť letní. Pokud chcete na pneu za každou cenu ušetřit, tak můžu doporučit mrknout třeba sem https://www.pne­uok.cz/ Tam mají celkem dobré ceny. Sama jsem tam vloni kupovala zimní pneu a jsem spokojená.