dejf11

Neví někdo co znamená označení S v trojúhelníku na historické váze?

jestli to nejni nějaká značka nebo to třeba má nákou cenu

Odpovědi
hanulka11

písmeny se většinou označovaly továrny které porcelán vyráběly-mohlo by to být toto.....

Nejstarší porcelánka v Horním Slavkově. První výpal v roce 1792 (došlo k požáru pecní budovy).

Do přelomu století se nevyznačovala žádnou mimořádnou úrovní.

Obrat nastal až roku 1803, kdy se mezi zákazníky továrny objevila i jména císaře Františka I. a J. W. Goetheho.

Značení: „S“ (jako Schlaggenwald), později jmény majitelů (Lippert a Haas, Haas a Cžjžek).

Dnes se značí „S“ se dvěma jehličnatými stromy

nevím tedy zda jste myslel na porcelánové váze nebo váhu na vážení.Prosím upřesněte to