štamgast

Neví někdo, co se stalo osudným strojvůdci Pavlu Trojkovi při brždění soupravy v Malé Morávce?

Prý neubrzdil klesání o 44 promile a to se mu stalo osudným, dál nic psáno není-vykolejil, nebo se mu ze švihu po zabrzdění zlomil vaz?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ale je zde o tom psáno.....

Malá Morávka před osmou hodinou ráno
15. května 2000.

Lokomotiva se dvěma vagony
naloženými štěrkem na opravu železničního
svršku se rozjela ze zastávky na Rudné. Na této
trati s největším klesáním na českých
železnicích (43 promile) souprava nabrala
velkou rychlost, kterou se strojvedoucímu
nepodařilo ubrzdit. V poslední zatáčce před
nádražím celá souprava se zřítila mimo koleje
ze svahu. Strojvedoucí zemřel namístě, ale dva
muži z vlaku včas vyskočili a zachránili
si život.

Zdroj: http://www.ma­lamoravka.cz/fi­le.php?nid=604­6&oid=1779012

Další odpovědi
mj81

Kamarád dělá „tam u té firmy“, zrovna převčírem jsme se o tom bavili. Chyba byla v tom, že vozy z nějakého důvodu nebrzdily a strojvedoucí, který v tom byl nevinně, o tom nevěděl. Samotná lokomotiva pak soupravu na spádu nedokázala ubrzdit, takže vlak někde cestou kvůli vysoké rychlosti vykolejil.
Snad jsem to moc nezkreslil…