Nevadí když leju soc z kafe do dřezu?

Se říká že by se mohly ucpat trubky. Co je na tom pravdy?
Já to tam splachuju dennně a zatim to odtéká :)

Nejlepší odpověď
brillant

Radši s tím přestaň

Byl jsem svědkem ucpaného odpadu lógrem z kávy. Většinou byl ucpaný dnes moderní flexibilní sifon.

Další odpovědi
anonym

Radši s tím přestaň

Doplňuji:
Bydlím v rodinném domku a 10 let jsme lili logr z kafe do odpadu.Po deseti letech přestal odtékat a když jsem to potom prošťuchoval, tak z toho vyjela asi 5ti centimetrová ucpávka logru.
Takže ono pár let to nevadí, ale pomalu se to tam usazuje a až po několika letech se to projeví.

ivzez

Radši s tím přestaň

Lamalam

Jiná odpověď instalatéra

Soc nepoužívám, ale lógr do dřezu liju běžně a zatím se nic nestalo.

Seznam.cz

Nic nehrozí, pokračuj

Po kávě by se měla dát sklenička vody, v lepší restauraci to tak dělají. Je vhodné střídat lógr s vitamíny a omezit splachování tuků. Cholesterol je sviňa.

Rocker

Nic nehrozí, pokračuj

Doplňuji:
Když ho tam liješ při mytí nádobí,tak normálně odteče s vodou.

petra15

Radši s tím přestaň

nejen radci, ale nutne ! Muj deda ríkal, ze kdyz mu tekl u auta chladic, tak tam dal lzicku kafe a chladic byl dokonale tesný po nekolik let…:-) Drív nebyli lidi trdla, jako dnes:-)

anonym

Nic nehrozí, pokračuj

V závislosti na dalším ´provozu´ odpadu a jeho provedení bude pravděpodobně jednou za čas potřeba odpad pročistit – ať s logrem nebo bez.
Takže si prostě nachystej NaOH a ve splachování lógru klidně pokračuj.
😉

davidrocket

nenechává to skvrny na tectonite povrchu? Přečetl jsem tenhle článek https://eshop-sinks.cz/content/40-moderni-drezy-cim-se-lisi-od-ostatnich – a budeme si náš keramický měnit na tectonite, proto mě zajímá jestli s tím nemáte nějaké zkušenosti.

elektrikář

Záleží jak je odpad vyspádovaný a kolik vody použiješ na spláchnutí. Viděl jsem tukem z hovězí polévky a kávou potrubí doslova zabetonované. Já jej liji do záchodu tam je větší roura a po spláchnutí to má vodní ráz který to odplaví.