tomas405

Neutralizace – chemie

Poradíte někdo s tímto?
„Z následujícíh sloučenin sestav správě dvě chemické rovnice neutralizace.“
Ca(OH)2 H2SO4 2H2O Na2SO4 CaCl2 2NaOH 2H2O 2HCl

Odpovědi
Bedy

Neutralizace je reakce, kdy reaguje kyselina se zasadou za vzniku soli a vody. Tedy pokud mas Ca(OH)2 tak aby ti vznikla voda a sul /tedy Ca(OH)2/ tak tam musis dat tu chlorovodici.
Rovnice pak bude vypadat Ca(OH)2 + 2HCl → CaCl2 +2H2O
Takhle zkus pokracovat v podobnem duchu, uvidis, ze to neni nic tezkeho.

quentos

Jednoduché, jen stačí vědět, co to je neutralizace. Jedná se o reakci kyseliny a zásady za vzniku soli a vody. Teď už jenom dát k sobě správné kyseliny a zásady na levou stranu a odpovídající vzniklé soli plus vodu na stranu pravou…