Pokročilý

Neustále mi při startu Windows najíždí špatný HDD i přesto, že mám v BIOSu nastaveno správně. Jak na to?

Mám dva disky. V BIOSu mám správně nastaveno Master/slave. Ale pořád mi najíždí ten slave. I když zaplním zdířku v HDD tím plastovým nesmyslem, nic se nezmění. Pokaždé musím tedy při startu mačkat F8 a vybírat disk který chci načíst. Kde je chyba?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud to máš v bisou dobře a máš na disku víc partionů (oddílů) tak může dojít k tomu, že na MBR (zaváděcí sektor) buď nic není anebo je tam odkaz na místo, které neexistuje - např. máš-li ten disk z jiného pc kde byl jako sekundární (tj. ses k systému na něm připojoval přes nějaký zavaděč na primárním disku - master) atp.

Jak se to ve Windows obnovuje nevím (za dobrých časů na to byla startovací disketa), v linuxu normálně přehraješ zavaděč.

Další odpovědi:

Zlatý

asi nejaký problém v souboru Boot.ini

Bronzový

To je divné, určitě máš ty "plastové nesmysly" dané správně? On je v nich totiž plíšek, který dva piny spojuje. Pamatuju si, že v tom býval problém. Chce to správně takhle označit oba disky, je na nich napsané jaká pozice co znamená. Jinak opravdu netuším.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.