doktorphlox

Neustále mi při startu Windows najíždí špatný HDD i přesto, že mám v BIOSu nastaveno správně. Jak na to?

Mám dva disky. V BIOSu mám správně nastaveno Master/slave. Ale pořád mi najíždí ten slave. I když zaplním zdířku v HDD tím plastovým nesmyslem, nic se nezmění. Pokaždé musím tedy při startu mačkat F8 a vybírat disk který chci načíst. Kde je chyba?

Nejlepší odpověď
jpau

Pokud to máš v bisou dobře a máš na disku víc partionů (oddílů) tak může dojít k tomu, že na MBR (zaváděcí sektor) buď nic není anebo je tam odkaz na místo, které neexistuje – např. máš-li ten disk z jiného pc kde byl jako sekundární (tj. ses k systému na něm připojoval přes nějaký zavaděč na primárním disku – master) atp.

Jak se to ve Windows obnovuje nevím (za dobrých časů na to byla startovací disketa), v linuxu normálně přehraješ zavaděč.

Další odpovědi
Michal Kole

asi nejaký problém v souboru Boot.ini

blesk26

To je divné, určitě máš ty „plastové nesmysly“ dané správně? On je v nich totiž plíšek, který dva piny spojuje. Pamatuju si, že v tom býval problém. Chce to správně takhle označit oba disky, je na nich napsané jaká pozice co znamená. Jinak opravdu netuším.