eradaur

Neumím si vysvětlit proč je rozdílná rychlost stahování mezi Firefoxem a Explorerem

mezi Mozillou Firefox a Explorerem…na Firefoxu čekám dlouhou dobu a „speedtest“ mně ukazuje nízké hodnoty, na Exploreru je rychlost podstatně vyšší. Technik ze Slunečnice provedl kompletní vyčištění s ujištěním, že bude vše v pořádku. Avastem jsem projel všechny operace. Poradíte ?
Doplňuji:
Měřil jsem na „Lupa“…i na „speedtestu.net“…hod­noty byly podobné…čísla z Firefoxu ani neuvádím!
Podstatně horší!

1. 8. 2010 17:14
IP adresa 213.155.255.143
Hostname pc255–143.opanet.cz
Rychlost downloadu 11747 kbps
1468.43 kB/s
Rychlost uploadu 1406 kbps
175.81 kB/s
Teoreticky lze stáhnout 5162 MB za hodinu, 120 GB za den a 3600 GB za měsíc
Minimální odezva * 50 ms
Maximální odezva 71 ms
Průměrná odezva 63.10 ms

Nejlepší odpověď
Marvan

Záleží na architektůře každého určitého software a nejen na tom, aspektů které toto mohou ovlovnovat je několik.

Například IDM (internet download manager) vám dokáže stahovat rychlostí 1.5 MB/s když Explorer na stejném PC vám bude stahovat 0.5 MB/s… Zde právě hraje roli architektůra software.

Další odpovědi
anonym

technicky by opravdu neměl v rychlosti stahování být znatelný rozdíl … (pozn. pro marvana FDM, IDM, DownThemAll apod. stahují rychleji jen proto, že umi stahovat nejednou ve více proudech, které pak složí dohromady, to však zatím nedělá žádný internetový prohlížeč – takze se timto mezi sebou firefox, explorer a chrome nijak nelisi … umí to teoreticky pouze firefox ale teprve az s rozšířením DowmThemAll)

… Ano často se mluví o tzv „rychlosti prohlížeče“ (ve které exceluje zatím jednoznačně google chrome) ale pouze byste podléhali falešnému mýtu, kdybyste si mysleli, že je v takovém případě řeč o maximální rychlosti stahování ( ne, jde o odezvu prostředí a efektivitu a rychlost vykonávání operací javascriptu) … váš problém je velmi specifický není to obecná vlastnost prohlížeče … spíš je váš prohlížeč poškozen nějakým špatným zásahem do about:config nebo chybným rozšířením… … … měl by pomoci nový profil

//

Jak vytvořit čistý nový profil firefoxu s vychozim nastavenim?

1/ nejdriv firefox zcela vypnete (vsechna okna, vcetne napriklad okna stahovani)
2/ Nabidka start vlevo dole → spustit … (eventualne klavesou Wokno+R)
3/ do řádku napište „C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox­.exe“ -profilemanager (včetně těch uvozovek) a klepněte na tlačítko [[OK]]
4/ otevře se spravce profilu firefoxu, vytvořte novy profil … a spusťte poklepáním na něj … hotovo

5/ pokud by tento postup nepomohl, stejnym zpusobem se vratite k puvodnimu profilu, jen v postupu vynechate to vytvareni noveho. Nicméně tento postup by měl pomoci s největší pravděpodobností.

k měření rychlosti používejte http://rychlost.cz/ abyste predesli tomu ze ji bude ovlivnovat jeste jiny aspekt, napriklad verze flashe…