zjentek

neudělal si výrobce tak trošku legraci ze spotřebitele?

tak jsem si prohlédl postup, jak si „snadno“ vyměním vybitou CMOS baterku, viz video níže:

..to jako když si chci sám vyměnit CMOS baterii v mým laptopu, tak musím absolvovat takovej výkon?
Jiná cesta není?
A dá se tohle ještě považovat za fázi, která vychází z předpokladu, že pro úkon, jako je výměna baterie, použije běžnej spotřebitel normálně šroubovák?
;qqq

Nejlepší odpověď
jpau

Je to dáno cenou. Pokud máš business počítač, např. ThinkPad, tak tam je cmoska vyměnitelná vcelku uživatelsky (jako skoro všechno 🙂, zrovna zde je pod baterií). Pokud máš počítač za zlomek ceny, tak je to vykoupeno mj. tím, co vidíš na videu.

Další odpovědi
gecco

Tohle je:

  1. úkon, k němuž by nemělo běžně dojít (CR2032 má životnost delší, než je uvažovaná životnost notesu)
  2. jde o servisní úkon, tedy úkon pro zkušeného servisáka – jenže ten si za toto řekně minimálně pětikilo (spíš litřík a nebo ještě víc) – a je otázkou, zda bys byl ochoten takto investovat do onoho notesu

___
Pokud jde o složitost – chce to sadu slušných šroubováků (ploché, křížové, imbusy, torx), netřesoucí se ruce a trpělivost…
😉

bolak

A víš jistě že je to tou baterkou? Zkusil ses podívat na to bootování z USB? Nebo zkušebně odpojit na chvíli USBčka, jestli to nějak jde?

Zkusil sis zpětně projít, co všechno se s notbookem přihodilo od chvíle kdy to „ještě fungovalo“ do chvíle kdy to „už nefungovalo“?