cecel01

netušíte někdo jak je to se skrytými vadami při koupi ojetého vozu od soukromé osoby?

netušíte někdo jak je to se skrytými vadami při koupi ojetého vozu od soukromé osoby? Mám nárok požadovat od prodávajícího alespoň část uhrady za opravy? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
mirlin

Moje zkušenost je následující:

při koupi ojetého vozu si nikdy neslibujte , že případnou vadu zreklamujete.Na toto jsou v auto bazarech tak připravení,že vlastně vše u ojetého vozu je opotřebeno provozem vozidla.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Záleží na tom, jak byla udělaná smlouva. Rovněž záleží na tom, co považuješ za skrytou vadu.
Ona např. věta: Motor odpovídá stáří a počtu kilometrů, nutné seřízení, oprava stačí na to, abys nemohl závadu uplatnit.

badisko

tradaaa je toho plnej web…http://ww­w.google.com/se­arch?client=o­pera&q=no+co+s­i+davat+pozor+pri+kou­pi+auta+z+dru­he+ruky&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

cukrar

cecel,
je třeba rozděli problém na dvě části. Definice skryté vady, příklad nepoznáte v létě, zdali je opravdu zrcátko vyhřívané…
a pak způsob reklamace..
Pokud ale objevíte skrytou vadu, musíte u prodejce reklamovat, nikoliv po opravě požadovat část nákladů…
Když reklamujete boty, taky je nedáte opravit a pak nepožadujete úhradu..