Avatar uživatele
irij

Neštve vás , že dnes je trend bořit zaběhnutá pravidla?

Do divadla v džínách, v místnosti v kšiltovce, jíst vidličkou, neumět požádat a poděkovat, sedět v prachu na schodech, zdraví se „dobrej“(nevím co jestli den nebo rohlík), Naschle, atd.atd…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4900 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

No jo, nová doba, budete se s tím muset smířit. Děti se vychovávají sami, nebo je vychovává PC.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

hm mnohdy je to smutný pohled …fakt

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Ano, ale mnohem víc mně vadí trend bořit ve společnosti vše co vzniklo za minulého režimu i když je to v podstatě přínosné a po delším čase se za vynaložení značných finančních prostředků vytvoří totéž nebo je to dokonce horší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Nemůžete paušalizovat.Při­pomínáte mi bolševika ze 70 let který kritizoval oblečení a vzhled lidí co nešli s hlavním proudem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas

Že se někdo zdraví „dobrej“ nebo „naschle“, v tom nevidím nic divného, je to prostě zkrácený výraz. Když někdo neumí pozdravit nebo poděkovat tak je podle mého měřítka špatně vychovaný.

Sedět v prachu na schodech, tomu nerozumím, co je na tom špatného, chcete říct že v dřívějších dobách se nesedělo na schodech? Myslím, že si na ně čas od času někdo sedne už od dob co je vymysleli (a že to muselo být dávno 😁)

Jíst vidličkou – myslíte nepoužívat nůž? Z toho co jsem viděl a slyšel je to nějaká móda američanů, kteří jsou občas poněkud líní. Na druhou stranu máte aspoň druhou ruku volnou..

V místnosti v kšiltovce, já si pamatuji že v místnostech se má pokrývka hlavy sundat a dodržuji to. Osobně nevidím moc smysluplných důvodů, proč mít na sobě v místnosti kšiltovku nebo tmavé sluneční brýle.. Nicméně je možné, že jsem prostě staromódní a dnes je to doplněk oblečení který dotváří image, kdybych já jednal s takovým člověkem, tak by se mi to nelíbilo. Pokud s tím člověkem nemám nic společného a nepíchá mě čepicí do hlavy tak je mi to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SinceX

Takže, patřím do jisté skupiny mladých, ALE, jsem zastánce starších pravidel. Nesnáším módu dnešních puberťáku, kde jim džíny spadly až ke kolenům. Být Vámi bych se to nesnažil ani opravovat, protože to stejně neopravíte – časy se mění. Ono jim to snad (snad) dojde, časem. (možná) Nemá cenu to takhle „hrotit“ a naopak se s tím vypořádat…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek