huxa

Nestojí za největšími genocidami na Zemi Bůh?

V Bibli je několikrát popisováno, jak vybil celé lidstvo i zvířectvo až na pár jedinců.

Nejlepší odpověď
arygnoc

bibliu napísali iba ľudia – ľudia, ktorí si nevedeli vysvetliť pandémie, zmeny klímy, zemetrasenia, … – tak isto, ako genocídy prevádzali tiež iba ľudia (v mene božom).
takže nie boh, ale jeho vykladači nesú viny.
a je jedno, ako sa ten boh/bohovia nazýva/jú.

;-Q

Další odpovědi
Rocker

Ne,za všechno si můžou lidi sami.

lexx

Bůh je pozorovatel, málokdy zasahuje bo jinač by zkreslil výsledek svého experimentu. Jenom někdy ano – potopa světa, jaderný úder na Sodomu a Gomoru…to jsou známé události.

HZK

To člověk je ten nejhorší tvor, kterého tato země zažívá.

led

1 – Ak chcete niekoho obviniť, musíte najprv dokázať jeho existenciu.
2 – V zmysle nášho zákona, platí prezumcia neviny, tjo znamená na obvineného sa pozerá ako na nevinného, dovteydy, kým sa mu vina nedokáže.
3 – Povesti, náboženská literatúra (bez ohľadu na náboženstvo).Tu sa stretávame so silným mediálnym vplyvom, ktorý aj z nedokázaného javu vytvoril „skutočnosť“, o ktorej presvedčil masy ľudí aj bez dôkazov, mnohokrát násilne… Tu sa dokonca stretávame s trestnými činmy propagácie násilia a rasizmu, dokonca až k navádzaniu k vražde (v zmysle súčasných zákonov).
4 – Boh – symbol, v ktorého mene sa páchalo aj spomínané (v otázke) násile
ale ak pozrieme do histórie vojen, genocíd, vždy bolo páchané v mene niekoho-niečoho, ale vždy boli za tým konkrétní ľudia a ich boj o moc, o nadvládu, ale v mnohých prípadoch boj o záchranu svojho života podľa spôsobu života v tej dobe /už od staroveku až do stredoveku bolo bežná fyzická likvidácia porazeného bezo zvyšku, teda aj genocída/. Dávať preto všetku vinu Bohu? Pretože to bolo v jeho mene? Ale aj v mne anglického kráľa, v mene českého kráľa, v mene Boha, v mene Alláha, v Mene Hitlera, v mene Stalina… v mene XY,… a ešte nedávno sa s menom Václava Havla a falošnej humanity na perách páchali neprávosti…
Za všetkým zlom i dobrom stojí človek.

anonym

Pár jedinců tu ještě zbývá,jen nevěř v něco co pravdou být nemůže.
Kdyby byl bůh ,bylo by tu všechno jinak.

AmazedWolf

Za všechno může člověk.

gagaga

tenkrat nebyla televize, ani internet , tak si lide vymysleli Boha
ale nechavam kazdemu, at si veri sam v co chce
( ja verim zase v jine " blbosti ) :)
a taky si je nenecham od nikoho vzit :)

  • iv-

anonym

To já taky,jsme na tom podobně