Michal Kole

Nestálo by za to nařídit lékařům, aby dokumentaci vedli jen v elektronické podobě, aby se nenacházela v potokách ?

Zpráva:

http://www.roz­hlas.cz/ostra­va/aktualne/_zpra­va/zdravotni-karty-lidi-z-bruntalska-se-znovu-povalovaly-v-potoce--1042373

Smazat data v PC je „jednodušší“ než skartovávat papír, což je dražší a hrozí další únik dat.

Software na bezpečné mazání dat je k dispozici zdarma a jeho obsluha není složitá.

Nemocnice už mají informační systémy, takže tam problém není.

Problém by byl u soukromých lékařů, ale v nouzi by postačil LibreOffice. Databázi má. A na evidenci pacošů stačí nějaký nejlevnější notebook za 5 tisíc s procesorem Atom.

A poslat zprávu jinému lékaři přes email (klidně na freemail od Seznamu, Atlasu) je bezpečnější než přes sestry, poštu. stačí soubor zazipovat pod heslem a heslo poslat SMS bránou kolegovi na mobil.

Odpovědi
Sůwa

Na čem zkrachovala zdravotní elektronická knížk IZIP ? Téměř nikdo není ochoten vést zdravotní dokumentaci v PC, ačkoliv většina lékařů podobné vybavení má a to i těch soukromých. Zatím funguje jedině papírová forma a to je ještě nutno si všechno kopírovat a pokud to člověk stihne to mít v kritickém okamžiku u sebe. Nelze požadovat ani přeposlání faxem, natož elektronickou poštou. Mazání či skartace je až na tom posledním místě, živému člověku může být dokumentace ještě prospěšná. Ach jo!
Zdroj : vlastní zkušenost

Lukasy

To by bylo spiš ještě lehči aby se k těm informacim dostaly třeti osoby.