Tw!st

Nespavci opravdu nemusí vůbec spát ?

Nespavci opravdu nemusí vůbec spát ? a jakto, že jejich tělo spánek nepotřebuje ? Jak je to možné ?

Nejlepší odpověď
anonym

´Trochu´ spát musí i nespavci – ale jejich potřeba spánku může být hluboko pod obecným průměrem.
Odpočinout spánkem potřebuje zejména mozek (psychično), tělo toho vydrží – jéje.
😉

Další odpovědi
petra15

Kdyz nebudes par dni spat, tak se ti odboura "x"mnozstvi mozkovych bunek–odumrou…:)

marci1

Samozřejmě, něco málo „nespavci“ naspat musí. Někomu stačí spát 3–4 hodiny denně a cítí se dobře, někdo musí spát o hodně víc. Každý má organismus nastavený trochu jinak.
Je to zajímavé, ale třeba největším nespavcem v říši zvířat je jespák skvrnitý. Během námluv nezamhouří oko plné dva týdny. Čím méně toho samečci naspí, tím více zplodí potomků.
http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/priroda/_zpra­va/rekordni-nespavec--1100457

anonym

Musí alespoň trochu.