koník.

Nespálim zařízení při nedodržení vstupního a výstupního napětí?

Koupil jsem si náhradní externí baterii. Pro její nabití ji mohu přes USB kabel dobít z PC, nebo ze sítě. Ze sítě to podle údajů trvá rychleji než z PC, ale žádný dobíjecí adapter ze sítě v balení nebyl přiložen, tak bych rád použil nabiječku s USB výstupem co jsem měl k telefonu. Ale na eterní baterii je u vstupu napsáno max 1A a síťová nabíječka od mobilu má výstup 2A. Nespálim tim tu externí baterku?
Druhá otázka:
Na externí baterii jsou dva USB konektory a u jednoho je uvedeno 1A a u druhého 2.1A. Znamená to, že mohu nebíjet z obou slutů najednou, nebo z jakéhokoli slotu, jen z toho 2.1A bude mobil nabitý rychleji?
Díky za rady :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ad 1. Pokud dodržíš napětí, proud z nabíječky si baterka řídí sama – uvádíš, že síťová nabíječka má 2A (to je její max. výstupní proud), baterka si ´vezme´ 1A – je to OK, nic se nestane, baterlu nespálíš (důležité je, aby napětí bylo 5 V=!!).
Ad 2. Kukni do návodu, tento popis může znamenat leccos

Další odpovědi
rigormortis

  1. Nic se nestane (viz. Mowla)
  2. jeden výstup je na běžná zařízení a druhý nejspíše na Apple zařízení (potřebují 10W) ale je to jen teze, Apple má jiné napětí na USB než obyč nabíječky (liší se v desetinách voltů) a navíc si tím šetří baterii (nabíječky od applu mají kvalitní výstup, což ostatní většinou nemají).

Hlada

Externí baterie obsahuje elektroniku, která řídí nabíjení a při vybíjení stabilizuje výstupní napětí. Co všechno tato elektronika dělá je u každé takovéto baterie trochu jiné.
USB porty počítače umožňují max. zatížení 500 mA. Elektronika zřejmě umí poznat, jestli je baterie připojená k PC nebo k externí nabíječce a podle toho omezí nabíjecí proud.
Údaje o proudu nejspíš znamenají maximální zatížení výstupů při vybíjení.
Mobil bude nabitý za stejnou dobu z kteréhokoli výstupu. Otázkou je, zda výstup 1A nebude přetížený, když k mobilu dávají dvouampérovou nabíječku.
Analogicky maximální zatížitelnost nabíječky nemá vliv na dobu nabíjení akumulátoru. Je nutné se ujistit, zda akumulátor neodebírá při nabíjení víc, aby nebyla nabíječka přetížená.
Pro fundovanou odpověď je ale potřeba podívat se do manuálu.