studentka94

Nesmyslné termíny.

Dobrý den. Jsem ve čtvrtém ročníku střední školy s maturitou. Psali jsme hned na začátku roku několik opakovacích písemek a v jednom z předmětů se naše učitelka rozhodla, že nemůžeme mít horší známku jak 3. Pokud jsme tedy dostali z písemky horší známku, stanovila nám termín na sobotu jako opravný a nedala nám jiný na výběr. Někteří žáci a i já máme problém s tímto termínem.Zkoušela jsem se s ním domluvit, ale se slovy, že jsem drzá jsem neuspěla. Jsou to pro mě vyhozené peníze a několik hodin na cestě kvůli nesmyslně přehnané písemce o více jak 104 otázkách z literatury. Pokud se na tento termín nedostavíme, neuzavře nám v pololetí známku z tohoto předmětu. Jakou mám šanci se bránit? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Učitelka se rozhodla správně, má na to právo.

Pokud s tímto souhlasí vedení školy, tak v tom nevidím problém. Pokud se rozhodnu studovat jkakoukoli školu, tak musím dodržovat stanovená pravidla. A pokud jsem pochopil, tak je to něco navíc ,pouze pro ty, co nezvládají učivo během běžné vyuky.

Další odpovědi
Wang

Učitelka se rozhodla správně, má na to právo.

Doplňuji:
Ze své vlastní zkušenosti vím, že je nutné i takovýto postup učitelky respektovat. Ten termín, podle všeho vypsala, aniž by musela. Je to opravdu něco navíc.

Teď je důležitý, aby ses přestala prát s pocitem, jestli na to má škola – učitelka nebo kdokoli jiný právo – a začala věnovat veškerou svoji energii tomu, co je třeba udělat, aby i tohle bylo úspěšně za tebou.

hanulka11

Učitelka se rozhodla správně, má na to právo.

pokud chceš úspěšně dokončit školu ,budeš to muset respektovat

anonym

Učitelka se rozhodla správně, má na to právo.

Doplňuji:
dělal jsem to i u dospělých, na opravku měl přijít v 18 večer, nechtělo se mu, jeho problém. Když pak loudil před zkouškama, tak jsem řekl:,, teď nemám čas já."

anonym

Učitelka se rozhodla správně, má na to právo.

Pokud jsem to správně pochopila, nejedná se o trest, ale o jakousi formu doučování a učitelka tam bude také o svém volném času, ne ?

bolak

Učitelka se rozhodla správně, má na to právo.

Ve skutečnosti změnila známkování ne z 1–5 na 1–3 ale z 1–5 na 1–4, protože jak píšeš, trojky ještě pouští. Teoreticky to ale vůbec nemusela takhle dělat, mohla klidně zpřísnit známkování ala diktát, tedy co chyba to známka dolu a nikdo by nemohl říct ani fň, ale neudělala to, nechala styl známkování stejnej a jenom se z vás snaží vydolovat lepší výsledky. Chce abyste se nespokojili se čtyrkama ale pokusili se o víc a protože v pololetí se propadnout stejně nedá, tak opravný termín je spíš další možnost pro žáka jak si zlepšit známku a připravit se lépe na maturitu než pouhé šikanování ze strany učitele.

Bránit se můžeš, můžeš si podat stížnost, můžeš sepisovat petice, můžeš se dohodnout se třídou že až učitelka příště vkročí do třídy, tak dva jí chytnou za ruce, dva za nohy a ty jí vstříkneš pod víčka sekundový lepidlo, ale jak říkám, bude to naprosto zbytečná práce, protože úplně dobře stačí na opravný termín nepřijít a vůbec nic se nestane.

PS: Jsou dva druhy tonoucích, jeden který se chytá stébla a druhej kterej kolem sebe kope když se ho snažej vytáhnout z vody. Volba je na tobě.

huxa

Učitelka se rozhodla správně, má na to právo.

Michal Kole

Učitelka na toto právo nemá.

Doplňuji:
Nevím zda to je či není přímo v zákoně o základních a středních školách, ale víkendový termín nebo termín „pozdě“ večer je dost „divný“ a pokud učitel ví, že jsi dojíždějící a o víkendu ti nic nejede tak i možná „v rozporu s dobrými mravy“.

Zeptej se informativně na České školní inspekci, na městském úřadě na odboru školství.

Pokud z tebe začnou tahat jak se učitelka jmenuje, co vedení školy, jaká je to škola, je to náznak toho že je něco „špatně“.

Wang

Nevymýšlej, jak se tomu bránit. Uč se.
Měj k tomu testu kladný postoj. Nevzdávej se, pracuj. Piš si třeba taháky, nechej se přezkušovat kamarádkou. K otázkám si sežeň správné odpovědi. Procházej je zas a znovu. Ty, které se ti obtížně pamatujou, si nějak označ a častěji se k nim vracej. Kup si zvýrazňovače a zpracuj si ty otázky barevně. Soustřeď se. Je to pro Tvoje dobro.

studentka94

Vaše názory chápu. Jedná se mi i o to, že vždy nám vtloukali do hlavy, jak je důležitá domluva, že vše se dá vyřešit apod. Přitom kamarádka má na ten víkend už zaplacený pobyt a ani tak se nemůže domluvit. Pokud ale učitelka naplánuje několik písemek ze svého předmětu a další ji v tom následují, od 2. září nám to vycházelo na 2–3 hodinové až dvouhodinové písemky denně. Proč ona může změnit známkování 1–5 na 1–3. Tomuto nerozumím. Děkuji

Wang

Jsou prostě věci, kterýma je třeba projít.
Je to asi přesně ta doba, kdy chápeš, že by některý věci šly dělat lépe nebo jinak, ale „jsi ta poslední“, na koho se bere ohled.
To je určitá „nespravedlnost mládí“.