Nerozumím tomu, jak můžu věřit něčemu, co nevidím?

Doplňuji:
(mechanismus strategických principů beru)

Nejlepší odpověď
ahold

Na to dal jasnou odpověď Bolek Polívka ve filmu Kurvahošigutntag. 🙂
Doplňuji:
Když se ho paní Krausová ptala, proč věří v Boha, když ho nikdy neviděl, tak odpověděl: Však vašu pí..u jsem taky neviděl a věřím, že ju máte.

Další odpovědi
Quimby

A já nemužu odpovědět na to, co si nenapsal.
Asi se to teda podle kategorie týka náboženství. Víra znamená, že nemáš tu jistotu zda to pravda je nebo není, kdybys to viděl, tak už by to nebylo o tom věřit.
Myslím, že i ty věříš ve spoustu věcí, že máš nějaké své cíle, kterých bys chtěl dosáhnout.

setapouch

Nevidomi take veri, ze existuji tvary. Pouziji jiny organ. Ale oni veri i ze existuji barvy. Rekl jim to nekdo, komu veri.

Mimochodem, vidis pachy?

quentos

K čemu by potom víra byla? Když už něco vidím, už tomu nepotřebuju věřit, důkaz existence dané věci je přede mnou.
Doplňuji:
… a kdybych měl na tu otázku odpovědět podle toho, jak je položena: Ne, nevěříte.

klumprt

To je jednoduché. Musí ti to cpát od malička, dokud ještě nemáš rozvinutou schopnost kritického myšlení, takže to pak už bereš celý život jako nezpochybnitelný fakt. A je jedno, jestli tomu říkáš Něco tam nahoře, Hospodin, Jehova, Alláh nebo Bůh. Když máš v hlavě pevně ukotvenou představu, že něco z toho je, pak je celkem jedno, ke kterému tomu se přimkneš.
Pak se ještě může stát, že dojde během tvého dospělého života k uvěření, což je tzv. duchovní prožitek. Dá se navodit sugescí, autosugescí, meditací nebo drogami. Na základě tohoto prožitku pak začneš věřit.

postcd

podle následků, které „to“ má . pokud jde o náboženství, je potřeba s upřímností a pokorou hledat.

Jan Kunčar

Znamená to snad, že nevěříš ve spravedlnost, lásku, obětavost …, protože jsi je nikdy neviděl?