BandiOl

Nerozumím tomu, co se děje kolem.

Evropa a Severní Amerika měla vyspělé technologie. Většina této technologie se přesunula do Číny, na Taj-wan, do Pákistánu, Indie. Všechno pod záminkou levné pracovní síly. Tam si domácí technologie zkopírovali, vylepšili a teď ji mají zdarma.
Peníze jsme přesunuli na východ. Máme hospodářskou krizi (i když se někdo moudrý oznámil, že je to pryč). Odbyt stagnuje. Co může Evropa a Severní Amerika ještě nabídnou světu?
V Evropě klesá porodnost. Je tady stále více přistěhovalců, kteří se od nás distancují a dávají nám to najevo. Proč mám pocit, že tady probíhá genocida Evropského obyvatelstva?
Blbá otázka: „Vo co go?????????“
Doplňuji:
Já se trápím, protože mám 4 děti. A mám je hodně rád.

Nejlepší odpověď
Terryle

Má smysl si tím lámat hlavu a otravovat si tím život? Jednotlivec to stejně nevytrhne… můžem se snažit žít slušně a dobře, pracovat, mít těch pár dětí, zabezpečit je, dobře je vychovat. Víc nezmůžem, tak proč se tím trápit.

Jinak – podobně na tom bohužel byly všecky velký civilizace v historii – šly nahoru, dosáhly vrcholu a pak následoval pád. Řecko, Řím, všechno. Není důvod si myslet, že dneska jsou lidi o tolik odlišní než před pár stovkama let, že by se tenhle vzorec najednou neměl opakovat… :o/ Jen doufám, že to nebude tak rychlý a my se už toho nedožijem.
Doplňuji:
To je jasné, ale to, že se jim bude trápit tatínek, jim nepomůže. My asi svět vážně zachránit nemůžeme, i když by to bylo krásný…
Můžeme děti vést k pracovitosti a snažit se jim dát dobré vzdělání a učit je určité přizpůsobivosti – aby mohly případně jednou odejít jinam, kdyby tady v Evropě začalo být hodně zle. Jinak to nevidím… :o/

Další odpovědi
dědapetr

Nech to koňům ty mají větší hlavy,hlavně zdraví a chuť k jídlu.

venkovan

Je to prostě touha po mamonu bez širšího pohledu na souvislosti.