Nikdy

Nerozumim jak a kam se odvolat!

POUCENI: Proti tomuto rozsudku neni pripustne dovolani,ledaze na zakladedovola­nipodaneho do dvou mesiku od dorucenirozhodnuti k Nejvyssimu souduCR v Brne prostrednictvim Okresniho soudu v Pisku dospeje dovolaci soud k zaveru,ye napadene rozhodnuti ma ve veci same po pravni strance zasadni vyznam. PROSIM O PRELOZENI POLAPATICKY…

Nejlepší odpověď
standa

…zjednodušeně, použití těchto ´speciálních´ opravných prostředků (mezi které patří DOVOLÁNÍ nebo třeba i KASAČNÍ STÍŽNOST)) laik sám nezvládne !

Další odpovědi
Miroslavst

Polopaticky je to asi takto:
Pokud máte nějakýdůkaz třeba o nevině a soud, který vás odsoudil se tímto důkazem nezaobíral, máte možnost podat dovolání. Nejvyšší soud zjistí, že tento důkaz je významný a rozhodne.
Pokud se vám nelíbí jen výše trestu protože se vám prostě nezdá, máte smůlu.
Dovolání se podává k nejvyššímu soudu tak, že jej podáte přes soud, který rozhodl. Tedy do Brna, ale podáte to v Písku.
Jak už ostatní řekli, bez advokáta to nepůjde.

advokatka

Jde o to, že dovolání podat můžete, ale bude projednáno pouze tehdy, pokud soud nazná, že se jedná o tzv. „otázku zásadního právního významu“, pokud nazná, že o takovou otázku nejde, nebude dovolání projednáno. Proto při podávání dovolání vyhledejte advokáta, neboť do dovolání nemá smysl psát nic o tom, jak si myslíte, že měl soud rozhodnout, ale je třeba aby v něm bylo vysvětleno, v čem spočívá právní význam nastolené otázky, což laik nemůže popsat. Navíc k dovolacímu soudu nemůžete bez zastoupení advokátem.