Když jsem nepřistoupila na dohodu o rozvodu kvůli nepřípustným manželovým požadavkům atd., poradíte, co mám udělat?

Vlastním svou nemovitost,manžel se odstěhoval. Požaduje peníze za zhodnocení nemovitosti, předělávali jsme společnými penězi i silami sklep a pokládali dlažbu. Vše za trvání manželství. Mimo jiné si bez mého vědomí odstěhoval též věci nabité za společného manželství.Nyní požaduje 500 000,-Kč, což je nemyslitelné. Velká rekonstrukce mého domu proběhla v roce 2008, z peněz, které jsem zdědila po zemřelých rodičích, a to bylo před uzavření manželství.Mimo jiné nemá doklady a tvrdí, že tam vložil veškeré peníze, které měl ze svého bytu, který prodal - vázla na něm hypotéka a dostal cca 300.000,-Kč. Z těchto peněz si vybavil provozovnu cca za 190.000,- stroji a založil firmu s vkladem 50.000,-.Zbylé peníze jsme použili na dovolenou.Jiný společný majetek nemáme na vybavení jsme se dohodli. Jedná se mu o to, se má nemovitost zhodnotila o tuto částku. V domě bydlím s 8 letým synem. Vyhrožuje mi prodejem nemovitosti.Moc děkuji za info StastnaS@seznam.cz

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Popis situace je velice chaotický; avšak jestli to chápu správně, je řešení následovné:

Nemovitá věc, které se rekonstrukce týkala, byla Vaše již před uzavřením manželství. Peníze z dědictví Vám náležející, použité na rekonstrukci, nespadají do režimu společného jmění manželů.

Pokud však nemáte od rekonstrukce doklady, z nichž by bylo patrné, že jste ji hradila Vy ze zděděných peněz, bude situace velice obtížná z hlediska důkazního břemene. Vynakládali-li jste jako manželé peníze na rekonstrukci, má se za to, že jste je oba vynaložili stejným dílem.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Bronzový

Hans51

Ale nechápu, proč je klasická občanskoprávní neshoda zařazena do kategorie Trestní právo :-D

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.