Monyszek

Nepřišla mi kartička VZP

Po skončení platnosti kartičky VZP mi žádná nová nepřišla. Kam se ozvat? Případě chodí ještě domů nebo je to jinak?

Nejlepší odpověď
hanulka11

taky mám stále tu starou – prý platí dál-

Další odpovědi
Lucijej

Zajdi si na pobočku pojišťovny a zažádej si o novou.

mosoj

Platí stále. Žádnou novou jsem 20 let nedostal.

anonym

Mně ještě platnost neskončila a už mi přišla poštou nová kartička – taková ta modrá.

anonym

Mám novou a přišla mi cca před třemi lety (to už měla také asi 3 roky po platnosti původní průkazky). Platnost máš sice na kartičce vyznačenou, ale v podstatě platí, že její platnost je zachována až do výměny za novou průkazku. Nijak se tím netrap. Pojišťovny mají více starostí se změnami pojišťoven (v tom případě novou průkazku vydat musí), než s prodlužováním příslušnosti u stejné zdravotní pojišťovny.