annas

Nepřipomíná vám citát z 21. st. od neznámého autora tři moudré opice z 8. st. n. l.? Nevidět, neslyšet, nic neříkat .

Jak rozumíte těmto slovům? Je správné se jimi řídit? Co tím v životě získáte?

„Nedívejte se – mohli byste vidět. Neposlouchejte – mohli byste slyšet. Nepřemýšlejte – mohli byste se něco naučit. Nerozhodujte se – mohli byste se rozhodnout špatně. Nechoďte – mohli byste upadnout. Neměňte se – mohli byste se změnit k lepšímu. Nežijte – mohli byste zemřít“.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dělat mrtvého brouka.Řídit se tím nemá cenu,protože tím nikdy nic nezíská.

Další odpovědi
anonym

Urcite by jsme tim jen ztratili – nic neziskali !
Ja vidim obcas i to , co videt nechci , slysim i to , co slyset nechci a mluvim pak prave o tom !! 🙂
Premyslim obcas o tom , proc zrovna ja nic neumim , kdyz se pro neco rozhodnu , tak az po tom – ucineni toho rozhodnuti muzu posoudit , zda-li bylo dobre , ci spatne. Kdyz upadnu , vstanu . Menim se uz jen k lepsimu a rozhodne toho nelituji . A ziju s tim , ze i ja budu muset nekdy zemrit. Ale velmi , velmi nerada. ☹ -iv-

Drap

Vše už zde bylo řečeno. Autor už před tolika léty měl zřejmě na očích a kolem sebe stejné problémy a stejné typy lidí jako my dnes.
Zkrátka vše se opakuje