Avatar uživatele
Kepler

Nepřipadá vám nelogický ten nápis na autě a reklama Cetelem?

Kdybych měl nějakou šunku, se kterou zatím musím jezdit, tak bych spíše použil „NEŽ“, místo „AŽ“. Ve smyslu „než si koupím nové, musím jezdit s tímhle“. Taky jsem viděl trabantíky s nápisem „Mým druhým vozem je BMW“, ale to je aspoň pochopitelné jako sranda. Jak to vnímáte vy?

Nepřesně formulovaná otázka
Nepřipadají vám ten nápis na autě a reklama Cetelem nelogické?

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, briketka10, marci1, Lamalam, Klaproth, Mravenec před 2629 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Slogan „Až bude na lepší“ Cetelem bere jako, že si lidé nemají stále říkat, že si něco lepšího koupí, až … někdy, příští rok, na důchod ap …ale aby si to pořídili HNED na půjčku. Já říkám za sebe: Půjčku nebrat. 🙂
https://www.ce­telem.cz/osob­ni-pujcka/zapomente-na-vecna-az/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
L. da Vinci

Sedím- li v Trabantu, na zadním skle je tento nápis „AŽ BUDE NA LEPŠÍ“ , vezmu si půjčku od Cetelem a koupím si lepší auto.

Upravil/a: L. da Vinci

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Přesně tak. Reklamní textaři CETELEMu
ve snaze o vtipnost zapomněli na češtinu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Poznámka k úpravě

Přísudek předchází několikanásobného podmětu v čísle jednotném, vhodnější je použít tvar přísudku podle nejbližšího podst. jména.

před 2629 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Byla to moje nepozornost, díky. Jinak ale v otázce šlo o něco jiného.

před 2629 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já vím, jako to vykládá Cetelem, ale nepasuje mi ta logika majitele auta. Asi jsem blb s pomýlenou logikou.

před 2629 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Asi mám taky pomýlenou logiku, ale souhlasím s tebou. Logický je pro mě nápis „NEŽ bude na lepší“.:-))

před 2629 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

V podstatě by reklama pak mohla znít "Neodkládejme to, co je pro nás v životě důležité. Osobní půjčka Cetelem.

před 2629 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek