Kepler

Nepřipadá vám nelogický ten nápis na autě a reklama Cetelem?

Kdybych měl nějakou šunku, se kterou zatím musím jezdit, tak bych spíše použil „NEŽ“, místo „AŽ“. Ve smyslu „než si koupím nové, musím jezdit s tímhle“. Taky jsem viděl trabantíky s nápisem „Mým druhým vozem je BMW“, ale to je aspoň pochopitelné jako sranda. Jak to vnímáte vy?

Nepřesně formulovaná otázka
Nepřipadají vám ten nápis na autě a reklama Cetelem nelogické?

Nejlepší odpověď
marci1

Slogan „Až bude na lepší“ Cetelem bere jako, že si lidé nemají stále říkat, že si něco lepšího koupí, až … někdy, příští rok, na důchod ap …ale aby si to pořídili HNED na půjčku. Já říkám za sebe: Půjčku nebrat. 🙂
https://www.ce­telem.cz/osob­ni-pujcka/zapomente-na-vecna-az/

Další odpovědi
L. da Vinci

Sedím- li v Trabantu, na zadním skle je tento nápis „AŽ BUDE NA LEPŠÍ“ , vezmu si půjčku od Cetelem a koupím si lepší auto.

ivzez

Přesně tak. Reklamní textaři CETELEMu
ve snaze o vtipnost zapomněli na češtinu.

annas

Poznámka k úpravě

Přísudek předchází několikanásobného podmětu v čísle jednotném, vhodnější je použít tvar přísudku podle nejbližšího podst. jména.

Kepler

Byla to moje nepozornost, díky. Jinak ale v otázce šlo o něco jiného.

Kepler

Já vím, jako to vykládá Cetelem, ale nepasuje mi ta logika majitele auta. Asi jsem blb s pomýlenou logikou.

pusinka50

Asi mám taky pomýlenou logiku, ale souhlasím s tebou. Logický je pro mě nápis „NEŽ bude na lepší“.:-))

pusinka50

V podstatě by reklama pak mohla znít "Neodkládejme to, co je pro nás v životě důležité. Osobní půjčka Cetelem.