123.

Nepřímá charakteristika- upřímná

jak udělat nepřímou charakteristiku slova upřímná?

Nejlepší odpověď
annas

Jedná zpříma, otevřeně, nelíčeně, nezastírá své myšlenky n. pravé smýšlení;
projevuje opravdovost, srdečnost; zamýšlí a koná doopravdy, bez přetvářky, srdečně.

Další odpovědi
kapka

V přímé charakteristice by se prostě řeklo, že je upřímná a hotovo. V nepřímé charakteristice to musíš nějak více opsat, uvést nějaký příklad chování té osoby, z kterého usuzuješ, že je upřímná. Popsat nějakou situaci, kdy konkrétně byla upřímná, k čemu došlo, jak reagovala, co řekla apod. A napsat, že právě z toho usuzuješ, že je upřímná.

savannah97

Souhlasím s anne a kapkou.
Na upřímnost je dobrý popsat citový výlev. Pak tam můžeš dát ,,bylo na ní vidět, že každé slovo myslela zcela vážne, od srdce – prostě tak, jak to cítila".