Hakunamatata

Neprijdou vám doporučené denní davky vitamínů a minerálů stanovené vyhláškou směšně malé?

Například vitamínu C doporucují 80 mg a pritom by zdravý člověk měl přijmout až 10000 mg denne. Zinek doporučují 10 mg, standard je 100 mg. Vitamín E doporucují 12 mg, standard je 400 mg. Takto bych mohla pokračovat u všech. Neměli by to prehodnotit? Jedná se o vyhlášku 450/2004 a novelu 330/2009.

Nejlepší odpověď
Hlada

Chtělo by to uvést zdroj, který považujete za standard. Bez toho otázka nedává smysl.

Další odpovědi
badisko

nezda …:D .. zdravy clovek tech vitaminu moc nepotrebuje neni teda treba je doplnovat v tabletech ziskava je z potravy pokud je potrava vyvazena ..
navic ti odpada problem s predavkovanim …:D
A prehodnotit by to nemeli .:D myslis ze si tycisla vycucali s prstu?…to asi ne :D

bolak

badisko: No, nevím jestli si zrovna tohle vycucali z prstu nebo jakýhokoliv jinýho údu, ale lidi by neměli hned věřit všemu co jim nakuká kdejakej „doktor“, natožpak český laboratorní byrotepec. V našich lékárnách se běžně prodávaj léky a potravinový doplňky s tím, že jsou prevencí proti rakovině, přičemž v zahraničí už před víc než deseti lety byly provedeny testy které prokázaly, že riziko nemoci, proti které má být lék údajně prevencí, ve skutečnosti zvyšuje. Je to docela „legrace“, když se nad tím zamyslíš „:)“. Nechci jmenovat o který lék jde, tady i zdi mají uši, a zdravotnictví je miliardovej byznys…

Taky mě ještě pořád dostávaj ty příbalový letáky u českejch léků, čte to někdo z vás s takovým nadšením jako já? :) Třeba u léku, kterej má být proti bolestem hlavy je dóle mrňavým písmem připsáno, že vedlejší účinek léku je mimo jiné i bolest hlavy, to člověka potěší :))

Klára K.

Ano, ale ten standartní počet množství vitamínů přijímáš v ovoci, zelenině atd.