sejtanka

Nepřijde vám v dnešní době koleda u sousedů jako obtěžování?

Na vesnici je to v pohodě,ale jak to chodí v městě,kde je každý uspěchaný a myslím,že tyhle tradice už moc nikdo nebere.Musím podotknout,že já jako z vesnice,kde se známe dokonale jsem loni s dcerama očekávala koledníky a nedorazil ani jeden.Jak je to u vás?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Unás ve městě , když děti zvoní někdo jim ani neotevře. Je to prostě v lidech -ničí dětem iluze a tradice se vytrácejí. Jenže děti si i zvykly a chtějí místo vajíček mnohdy peníze a to si myslím není dobré .

Tradice tím dostávají pěkně na frak.

Další odpovědi
dědapetr

U nás na sídlišti chodí spolužáci a ti co se znají.Dospělí moc nechodí je ti co se chtějí napít.Dnes jsou velikonoce spíš pro děti.Pokud jsou to dobří sousedi tak tuto tradici chápou.

Salvaje

Naprosto s Vámi souhlasím. Na vesnici, kde jsem odmala vyrůstala, to bylo normální a každý na to byl připravený. Teď bydlím ve velkém městě v nájmu a nikdy by nikoho z nás nenapadlo jít k sousedům nebo je očekávat. Vlastně se vůbec neznáme.

barusee

Já bydlim v Praze je tu obrovská masa lidí, kteří nejsou zvyklí na tradice, takže si myslím, že kdybych šla zaťukat na někoho koho neznám, asi by mě měl za dobrýho dementa.

ten který je

Jsem z Prahy a děti chtějí už jen peníze.:-(

fablen

manžel chodí koledovat po příbuzných a pár kamarádech, u sousedů jenom některých a u cizích nezvoní