Avatar uživatele
sejtanka

Nepřijde vám v dnešní době koleda u sousedů jako obtěžování?

Na vesnici je to v pohodě,ale jak to chodí v městě,kde je každý uspěchaný a myslím,že tyhle tradice už moc nikdo nebere.Musím podotknout,že já jako z vesnice,kde se známe dokonale jsem loni s dcerama očekávala koledníky a nedorazil ani jeden.Jak je to u vás?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, hanulka11, hanny 2, dědapetr, Salvaje před 4758 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Unás ve městě , když děti zvoní někdo jim ani neotevře. Je to prostě v lidech -ničí dětem iluze a tradice se vytrácejí. Jenže děti si i zvykly a chtějí místo vajíček mnohdy peníze a to si myslím není dobré .

Tradice tím dostávají pěkně na frak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

U nás na sídlišti chodí spolužáci a ti co se znají.Dospělí moc nechodí je ti co se chtějí napít.Dnes jsou velikonoce spíš pro děti.Pokud jsou to dobří sousedi tak tuto tradici chápou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Salvaje

Naprosto s Vámi souhlasím. Na vesnici, kde jsem odmala vyrůstala, to bylo normální a každý na to byl připravený. Teď bydlím ve velkém městě v nájmu a nikdy by nikoho z nás nenapadlo jít k sousedům nebo je očekávat. Vlastně se vůbec neznáme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barusee

Já bydlim v Praze je tu obrovská masa lidí, kteří nejsou zvyklí na tradice, takže si myslím, že kdybych šla zaťukat na někoho koho neznám, asi by mě měl za dobrýho dementa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Jsem z Prahy a děti chtějí už jen peníze.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

manžel chodí koledovat po příbuzných a pár kamarádech, u sousedů jenom některých a u cizích nezvoní

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek