funky

Nepříjde vám státní maturita z anglického jazyka přinejmenším „zvláštní“?

Ústní část maturity z angličtiny obsahuje témata jako USA, Londýn apod. Kde je nutné vědět informace jako počet obyvatel, historie, památky, národní parky atd.
Pochopím témata jako rodina, okolí, životní styl atd. U kterých můžete improvizovat. Ale proč se mám učit dějepis a zeměpis? Vždyť to přece absolutně nevypovídá o tom jestli umím anglicky. Myslím že polovina američanů neumí vyjmenovat památky v Londýně a přesto umí perfektně anglicky…

Nejlepší odpověď
mosoj

Typický příklad pro ty kteří nevěří že se nic nezměnilo. Dříve jsme se to učili o SSSR.
To ale neznamená, že to je špatné vědět.
Určitě je logické něco vědět o státě jehož jazyk se učím.

To co neví více jak půlka Američanů určitě není výstavní vizitka !!