SickBreed

Nepřihlášení se na pracovní úřad?

Pokud se nepřihlásím na pracovní úřad ve lhůtě tří dnů ale až čtvrtý den, hrozí mi něco? Na podporu nárok nemám, takže zaplatit zdravotní sociální? Nebo také ne?

Odpovědi
PetrXY

Pokud se přihlásíš do třech dnů, tak jsi na úřadu práce evidovaný od následující dne po skončení pracovního poměru, když se přihlásíš až čtvrtý den, tak si evidovaný až od toho skutečného čtvrtého dne. Sociální ani zdravotní platit nemusíš. Jak píše „kapitán“, hlásit se na úřadu práce není povinné, ale kdyby jsi se nenahlásil vůbec, tak by si musel sám platit zdravotní pojištění, což v současné době dělá měsíčně cca 1 180,– Kč a nezapočítávala by se ti doba, kdy by jsi byl bez práce a nebyl v evidenci úřadu práce do nároku na starobní důchod.